Ewolucja palety kolorów.

Ewolucje kolorów na przestrzeni lat

Kluczowy kolor w każdej grupie jasno określa kierunek, w jakim podąża każdy z odcieni i z którego do nas przybył. Złoty, musztardowy czy cytrynowy: dokąd zaprowadzi nas w tym roku kolor żółty?

Najważniejsze opowieści kolorystyczne - odcienie czerwieni

Czerwienie: od truskawkowej do głębokiej śliwki, to zawsze popularna rodzina barw. Od 2010 roku ich tonacja była spójna, z jedynym wyjątkiem w 2014 roku.

Oranże: widzimy zmianę, od żółtych tonów we wcześniejszych latach do bardziej czerwonopomarańczowego odcienia w ciągu ostatnich sześciu lat.

Odcienie koloru żółtego i zielonego

Żółcie: w ciągu ostatnich lat widzieliśmy, jak kolor żółty przewędrował całe spektrum odcieni, od świeżych cytrusów do przypalonej ochry. W tym roku ulubionym odcieniem jest piękny, delikatny złoty.

Zielenie: najbardziej zróżnicowana ze wszystkich kolorystycznych opowieści. Zieleń przywędrowała do nas od najbledszych, niemal żółtych odcieni do intensywnego morskiego, wędrując przez wszystkie możliwe tony pomiędzy nimi.

Ewaluacja koloru błękitnego i fioletu.

Błękity: w 2013 roku odcień indygo doskonale sprawdził się jako kolor roku, ale od tamtego czasu dominowały głębokie odcienie niebieskie z przebijającą sugestią zieleni, a tegoroczny odcień jest jeszcze ciemniejszy.

Fiolety: w minionych latach spotykaliśmy głębokie, ciemne i tajemnicze fiolety, ale w roku 2015 mamy blady, słodkawy odcień. W tym roku punktem wyjścia jest odcień z ubiegłego roku.

Ewaluacja kolorów neutralnych ciepłych i zimnych.

Chłodne barwy neutralne: rodzina chłodnych neutralnych odcieni pojawia się „wszędzie” w tym spektrum. Jednak po wielu latach delikatnych szarości w tym roku wystąpiła dramatyczna zmiana.

Ciepłe barwy neutralne: od 2011 roku mamy do czynienia z dominacją półtonów i jasnych barw neutralnych o szarym zabarwieniu, ale w tym roku wracamy do bardziej tradycyjnych ciepłych kolorów neutralnych.

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016:

Kolorem roku 2016 został ogłoszony złoty odcień ochry.

Colour Futures 2016

Colour Futures 2016 - poznaj trendy kolorystyczne, które wyznaczą kierunek designu w 2016 roku. Dowiedz się, na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2016!

Złocista ochra kolorem roku 2016. Poznaj  najnowsze trendy.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Atramentowy błękit i szarości to kolory modne w 2016 roku.

Słowa i obrazy

Połączenie atramentowego błękitu i grafitowego ołówka tworzy trend dekoratorski 2016 Słowa i Obrazy.