Jak pomalować pokój na dwa kolory - pokój niebiesko zielony

Jeżeli planujesz pomalować pokój na dwa kolory, zdecyduj się na połączenie wyrazistych morskich odcieni - intensywnej zieleni i ciemnego błękitu.

Mocne barwy wzbudzają w nas intensywne odczucia. Działają energetycznie, sprawiają, że nie możemy usiedzieć w miejscu, „łaskoczą” naszą kreatywność. Szczególnie – zielony i niebieski, a zwłaszcza te w charakterystycznych, mocnych odcieniach. Nie ograniczajmy się do jednego z nich, połączmy jeden z drugim.

Pomysł na pokój niebiesko-zielony

Malowanie pokoju w dwóch kolorach sprawia, że w pełni korzystamy z atutów obu barw. Jedna wpływa na druga, druga dopełnia pierwszą, wspólnie przemawiają głośniej, wyraźniej. Jak pomalować pokój na dwa kolory? Wybierzmy takie, które stanowią swoją oczywistą kontynuację, takie, które mają wspólny kontekst. Przykłady? Pokój niebiesko-zielony stanowi dowód na to, że dwie barwy dają nam znacznie więcej niż tylko jedna. Na zielonej ścianie pojawiają się niebieskawe akcenty, na niebeskiej zaś – zielone przebłyski.

Pokój zielono-niebieski odmieni sposób, w jaki patrzymy na klasyczne odcienie. Pastele, jasne, rozmyte tonacje wciąż nie wychodzą z mody – to prawda. Zachęcamy jednak, aby zwrócić uwagę na znacznie głębsze, nasycone tony. Odrzućmy na bok wszelkie wątpliwości: mocne kolory, zarówno niebieski, jak i zielony, romansujące w tym przypadku z tematyką morską, staną się nie tylko pięknym tłem mebli i domowych sprzętów, a ozdobą samą w sobie, esencją charakterystycznego stylu.

Kilka wskazówek, jak pomalować pokój na dwa kolory

Charakterystyczny styl, jak glamour, wymaga zastosowania odpowiednich kolorów. Na zdjęciu niepowtarzalny kolor z mieszalnika Fusion (Q0.40.50 oraz R9.35.22)

Jak pomalować ściany na dwa kolory, niebieski i zielony? Pokój niebiesko-zielony, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na nasycone odcienie, potrzebuje precyzyjnego ustalenia proporcji. Możemy postawić na harmonię i równowagę pierwiastków lub oprzeć stylizację o przewagę danego koloru. Farba może nam też pomóc w „poprawieniu” proporcji pokoju. Np. jeśli jest długi i wąski, węższą ze ścian pomalujmy nieco ciemniejszym kolorem.

Połączenie możemy poprowadzić nie tylko na linii ściana – ściana, ale także na poziomie jednej powierzchni. Wystarczy, że górną część ściany pomalujemy jednym kolorem, dolną innym. Dzięki temu uzyskamy elegancką, nieco wyrafinowaną stylizację rodem z dworku czy królewskiej komnaty. Zielono-niebieski salon stanie się perłą, kluczowym punktem naszego domu lub mieszkania.

Pokój zielono-niebieski - salon, gabinet, a może sypialnia?

T4.43.26 i N9.10.70

Jednak czy połączenie niebieskiego i zielonego zda egzamin tylko i wyłącznie w przypadku salonu? Oczywiście, że nie! Możliwości jest znacznie więcej niż tylko zielono-niebieski salon. Nasycone odcienie wspomnianych kolorów zdadzą egzamin także w gabinecie – pasować tu będzie drewniany sekretarzyk z odzysku, sypialni – jeśli pragniemy, aby stała się ona dopełnieniem wystroju w nieco wysublimowanym stylu, kuchni – uzupełniona o jasne blaty będzie wyglądała niecodziennie, czy nawet przedpokoju – w którym będzie zapowiadać „cuda” czekające nas w kolejnych pomieszczeniach.

Kombinacja niebieskiego i zielonego wcale nie jest ryzykowna, jednak wymaga od nas wyczucia. Należy tak połączyć kolory, aby nie przeciążyć wnętrza. Świetnym pomysłem jest zakup testerów farb. Kosztują zaledwie kilka złotych – dzięki nim sprawdzimy, jak dane barwy radzą sobie w pomieszczeniu.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...