Granice pomiędzy życiem prywatnym a pracą stają się płynne, chcielibyśmy zatem wypracować pomiędzy nimi harmonię. Nasze domy coraz częściej przypominają biura, a biura w pewnym stopniu przejmują funkcje domów.

Przestrzeń do pracy w domu nie musi być wyłącznie praktyczna, ale może być również piękna. Dulux stworzył specjalną paletę kolorów aby pomóc przy tworzeniu różnych stref w Twoim domu, w tym tej, przeznaczonej do pracy.

W domu potrzebujemy pięknych wnętrz, w których moglibyśmy także pracować. Szukamy inspiracji. Dulux stworzył paletę kolorów dedykowaną poszczególnym strefom we wnętrzu, na tyle uniwersalną, że służy obu funkcjom.

Kontrastowe kolory są najlepszym narzędziem aby stworzyć stanowisko pracy i tym samym oddzielić je, od przestrzeni przeznaczonej do życia rodzinnego.

Wydzielanie stref to klucz do stworzenia w domu przestrzeni dedykowanej pracy. Kształt w kolorze ochry pozwala na wygospodarowanie kącika z biurkiem sprzyjającego skupieniu, a jednocześnie stanowi dla niego stylowe tło. Idealne do niewielkich wnętrz. Zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów to najlepszy sposób, aby stworzyć w domu przestrzeń dedykowaną zarówno pracy, jak i rozrywce. W dobie smartfonów i tabletów potrzeba stworzenia elastycznej przestrzeni do pracy jest bardzo wyraźna.”

Stwórz płynne przejścia pomiędzy stanowiskiem pracy a resztą domu lub postaw pomiędzy nimi wyraźne granice dzięki kontrastowym kolorom. Aby zobaczyć jak zagrają ze sobą kolory, użyj aplikacji Visualizer.

„Wypracuj aranżację, w której będziesz czuć się doskonale, zarówno włączając laptopa rano, jak i wyłączając światło wieczorem. Lub wykreuj oddzielne strefy poprzez bloki i formy kolorów dedykowane przestrzeni do pracy. Użyłam prostokąta w kolorze ochry, aby wizualnie oddzielić strefę z biurkiem od reszty pokoju, nie zmieniając go jednak w pełnowymiarowe biuro. Aby zwizualizować kolory na swoich ścianach, użyj aplikacji Dulux Visualizer.”

Marieke Wielinga, Senior Color Designer
Global Aesthetic Center.

Zobacz więcej

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Poznaj pozostałe trendy 2017 od Dulux!

Badania wykazują, iż pragniemy zachowywać swoją odrębność, jednocześnie
                                                  funkcjonując jako część większej całości

Wspólnota Indywidualistów

Jaskrawe kolory podkreślą Twoje wnętrze. Zobacz najnowsze trendy w dekoracji wnętrz i wybierz swój kolor.

Trend kolorystyczny Niezaprzeczalny luksus to połączenie stonowanych kolorów z niebagatelnymi dodatkami.

Niezobowiązujący luksus

Jeśli podobają Ci się neutralne kolory, wybierz trend Niezobowiązujący Luksus od Dulux do swojego wnętrza.

Czujemy się częścią natury. Pragniemy wziąć odpowiedzialność za otaczający nas świat, wprowadzać zmiany. Tworzyć systemy ekonomiczne oparte na barterze, dawać przedmiotom drugie życie.

Powrót Boho

Trend kolorystyczny Powrót Boho, to powrót do natury. Zieleń lub fiolet na ścianie w asyście kwiatów i roślin, to trend rekomendowany przez Dulux.