Szukasz pomysłu na odświeżenie wystroju dziecięcego pokoju? Wypróbuj Różowy a brąz, czyli Koloru Roku 2018 Dulux. Zdaniem ekspertów z Global Aesthetic Centre to kolor, który perfekcyjnie oddaje nastrój naszych czasów. Aby pokazać, w jaki sposób można wykorzystać go we wnętrzu, nasi projektanci przygotowali kompletne palety odcieni, które znakomicie uzupełniają Różowy a brąz. Różowy a brąz jest bardzo uniwersalny i chętnie wchodzi w kolorystyczne związki, w związku z czym sprawdzi się zarówno w przypadku energetycznej, jak i odprężającej aranżacji dziecięcej przestrzeni.

1. Przytulny i ciepły pokój dziecięcy

Aby odświeżyć wnętrze, zestaw ze sobą pas koloru musztardowego oraz utrzymany w łagodnych, ziemistych pastelach. Różowy a brąz tworzy w tej aranżacji idealne tło dla dziecięcego pokoju – teraz możesz poddawać wystrój metamorfozom oraz zmieniać go wraz z wiekiem dziecka.

Które farby?
Różowy a brąz
Niedelikatnie różowy
E5.37.44

2. Fantazyjny pokój dziecięcy

Użyj kształtów w kolorze rdzenia drzewa, aby stworzyć fantazyjne wzory w sypialni dziecka

Sięgnij po tonacje różu i purpury, aby stworzyć pozytywne, radosne wnętrze. Wykorzystaj potencjał tej palety – subtelny kolor bazowy uzupełnij o figury w ciemniejszym odcieniu. Proste w odtworzeniu owalne kształty nadadzą wnętrzu nieco łobuzerskiego charakteru. Kompozycję domkną tkaniny o wyczuwalnej fakturze.

Baw się kształtami i kolorami! Zobacz, jak łatwo namalować owalny kształt na ścianie:

Które farby?
Różowy a brąz
Różany na test
YN.02.45

3. Jasny i pozytywny pokój dziecięcy

Połącz kolory rdzenia drzewa i żółty w sypialni dziecka

Energetyczny, żółty kolor budzi do życia z natury łagodny i wyciszony odcień Różowy a brąz, Dulux Kolor Roku 2018. Na Różowy a brąz pomaluj dolną partię ściany – dzięki temu uzyskasz kojący, subtelny efekt w strefie z łóżkiem, a pokój pozostanie jasny i pozytywny. Kompozycję uzupełnij o dyskretne detale z drewna i pastelową narzutę, nie zaszkodzi też odrobina zielonych roślin.

Które farby?
Różowy a brąz
Solidny szary beż
F1.34.58


4. Naturalny pokój dziecięcy

Pomaluj sypialnię dziecka na kolory rdzenia drzewa i inspirowane naturą

Aby stonować i wyważyć kolory, uzupełnij aranżację o szerokie pasy w zainspirowanej naturą tonacji: błękitnej, zielonej oraz ziemistej. Rośliny oraz meble z naturalnego drewna to najprostszy sposób na wypracowanie łagodnej, kojącej atmosfery. Wskazówka: najbardziej neutralne kolory zaplanuj w strefie z biurkiem – dzięki temu możesz dowolnie zmieniać detale i akcesoria.

Które farby?
Różowy a brąz
Grota morska
Mgła absolutna
Stalowa szarość

Zainspirowaliśmy Cię? Użyj aplikacji Dulux Visualizer, aby zobaczyć, jak nowe palety kolorów mogą zmienić pokój dzieci.