Psy Duluxa, znane od lat z reklam naszej marki na całym świecie, to owczarki staroangielskie. Bobtail, bo tak brzmi popularna nazwa tej starej rasy, jest ikoną Dulux już od 1961 roku, kiedy to, po raz pierwszy, pies o imieniu Dash wystąpił przed kamerą w reklamie naszych produktów. Od tego czasu, każdą właściwie reklamę telewizyjną i prasową, opakowanie, czy materiał promocyjny promujący markę Dulux, ozdabia wizerunek tego pięknego zwierzęcia. Dziś, rasa ta bardziej znana jest, jako „pies Dulux’a”, niż pod swoją właściwą nazwą.

Pomimo, iż psy występujące w reklamach Dulux wydają się być identyczne, to oczywiście rolę maskotki marki spełniało wielu przedstawicieli tej „arystokratycznej” rodziny. Pierwszym psem Dulux’a był Shepton Daphnis Horsa', dla przyjaciół Dash, który pełnił tę rolę przez osiem kolejnych lat. Jego następca - Fernville Lord Digby, był z kolei najbardziej znanym psem Dulux’a w Wielkiej Brytanii – jego sława udzieliła się również jego właścicielom - Państwu Cynthii i Normanowi Harrisonom. Na plan filmowy Digby wożony był limuzyną z wynajętym szoferem, a także, miał wraz ze swoimi trzema dublerami, osobistą trenerkę, która odpowiadała za wyszkolenie „gwiazd” na potrzeby planu filmowego.

Zarówno sławny Dash, jak i wszystkie kolejne psy występujące w reklamach Dulux’a zostały uhonorowane tytułami championów rasy na wystawach międzynarodowych.

W Polsce, maskotką marki i jej wiernym propagatorem jest od 2008 roku Stefan, czyli Stefano Superstar Kudłaty Tramp (FCI):

Międzynarodowy Champion Piękności

Champion Polski

Champion Rosji

Champion Czech

Champion Luksemburga

Zdobywca Certyfikatów na Championa Wystawowego Francji, Słowenii, Chorwacji

Młodzieżowy Champion Polski

Młodzieżowy Champion Rosji Młodzieżowy Champion Klubu Rosji 2007

Młodzieżowy Zwycięzca Europy Środkowej i Wschodniej 2007

Najlepsze Szczenię Wystawy Europejskiej 2007

Posiada też, zdane z najwyższą oceną, testy charakteru Bobtail Club de France. Stefan jest ojcem ponad 10 udanych miotów (w Polsce, Finlandii i na Litwie), a jego dzieci i wnuki również sięgają po najwyższe tytuły wystawowe.