Temperatura bieli

Wydawało Ci się, że każda biel jest taka sama? Przyjrzyj się więc dokładnie ścianom pomalowanym jej innymi odcieniami, chłodnymi i ciepłymi, a na pewno dostrzeżesz wiele różnic. W odróżnieniu do chłodnych odcieni bieli, które zawierają niebieskawe lub zielonawe tony, ciepłe odcienie są podbarwione ciepłymi tonami, np. czerwonym i żółtym, co czyni je idealnym wyborem, jeśli chcemy ocieplić i rozjaśnić ciemniejsze lub mniejsze przestrzenie.

Warstwy

Chciałabyś stworzyć atmosferę relaksującej oazy spokoju przy użyciu białego koloru? Spróbuj zestawić ze sobą różne odcienie ciepłej bieli, np. jasnego kamienistego, migdałowej bieli lub ciepłej kości słoniowej. Jeden z tych odcieni można położyć na ścianach, inny na podłodze, a jeszcze inny kolor na suficie. Dla uzyskania delikatnego kontrastu, podkreśl listwy przypodłogowe i inne detale architektoniczne jasną bielą.

Naturalne piękno

Te ciepłe, ziemiste odcienie bieli na ścianach tworzą znakomite tło dla dodatków o prostych liniach i naturalnych akcentach, jak np. ceramicznych miseczek, waz w kolorze kamienistym i delikatnych tapicerowanych mebli wykonanych z naturalnych materiałów typu len czy bawełna. Nie bój się zestawiać ze sobą różnorodnych faktur i układać ich jedna na drugiej, aby uzyskać piękny, relaksujący klimat.

Kolory na zdjęciu