Podkreśl swój gust głębokim odcieniem fioletu

„Jak dobierać kolory, aby wprawić w zachwyt gości, którzy przychodzą w odwiedziny?”

Z naszych ostatnich badań wynika, że prawie 50% osób, które przeprowadziły się do nowego mieszkania zastanawia się, czy jego wystrój spodoba się gościom, których będą u siebie przyjmować.

Co dziesiąta osoba podkreśla nawet, że jeśli nowe mieszkanie nie jest odpowiednio urządzone, moment zaproszenia gości zostanie odsunięty w czasie.

Psycholog i ekspertka ds. kolorystyki, Ingrid Collins, twierdzi, że takie zachowanie jest jak najbardziej normalne. Bycie dumnym z nowego domu jest integralną częścią sposobu, w jaki funkcjonuje nasz mózg.

„Wystrój domu, czy nasze ubrania niosą ze sobą pewien subtelny niewerbalny przekaz”, wyjaśnia. „Każdy z nas odczuwa głęboką potrzebę zrobienia wrażenia swoim wyglądem na innych osobach”.

Siła koloru

Jednym z wypróbowanych sposobów na zrobienie niezapomnianego pierwszego wrażenia jest użycie efektownego koloru w nowym domu.

Niewerbalne komunikaty, zawarte w wystroju naszego domu nabierają szczególnego znaczenia w momencie, w którym przeprowadzamy się do nowego miejsca. Pragniemy za jego pomocą pokazać znajomym i rodzinie, że rozpoczynamy nowy etap, który świadczy o naszym sukcesie.

Jednym z najlepszych sposobów na zrobienie niezapomnianego wrażenia jest wykorzystanie w nowym domu efektownych kolorów farb - trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre odcienie bardziej zapadają w pamięć niż inne. Oto pięć efektownych sposobów na wprawienie Twoich gości w zachwyt:

Klimat ciepłego wystroju dzięki energetyzującej czerwieni

Kolor czerwony to najbardziej energetyczny odcień spośród wszystkich barw, który może nadać wystrojowi klimatu ciepła i serdeczności.

Kolor czerwony to najbardziej energetyczny odcień spośród wszystkich barw, który – dobrze zastosowany - może także nadać wystrojowi klimatu ciepła i serdeczności. Szczególnie atrakcyjnie wygląda oświetlony blaskiem świec, jest zatem świetnym rozwiązaniem do eleganckiej jadalni – tym bardziej, że pobudza nasz apetyt. Warto także zastosować go jako akcent kolorystyczny, ożywiający neutralne kolory wnętrz w salonie lub korytarzu – szczególnie w tym ostatnim pozwoli wywrzeć świetne pierwsze wrażenie!

Jakie farby wybrać? Ogniste Flamenco lub Wino z Cordoby z Dulux Kolory Świata.

Uzyskaj radosny nastrój dzięki odcieniom pomarańczy

Odcień pomarańczy niemalże syczy witalnością. Pomaluj nim ściany, a natychmiast uzyskasz klimat wesołego i pełnego radości domu.

Kolor pomarańczowy niemalże emanuje witalnością. Pomaluj nim ściany, a natychmiast uzyskasz klimat radosnego i wesołego domu.

Jako jedyny kolor w pomieszczeniu może jednak być nieco przytłaczający, dlatego też warto złamać jego dominujące tony poprzez zestawienie go z dopełniającym kolorem niebieskim, przez co uzyskuje się wyrazisty i nowoczesny efekt. Można również sięgnąć po uniwersalny i modny odcień promiennej miedzi. Znakomicie sprawdza się ona użyta samodzielnie, ale także ociepli wystrój, jeżeli wykorzystasz ją na głównej ścianie. Odcienie metaliczne doskonale sprawdzą się w salonie, zapewniając szerokie pole manewru w wyborze stylu dekoracji wnętrza.

Jakie farby wybrać? Serce Tybetu, Piaskowa Mandala lub Złoto Cejlonu z palety Dulux Kolory Świata.

Postaw na kolor złota

Złociste odcienie emanują bogactwem, przez co są doskonałym wyborem, jeśli chcesz otoczyć swoich gości wrażeniem luksusu.

Złociste odcienie emanują bogactwem, przez co są doskonałym wyborem, jeśli chcesz uzyskać poczucie luksusu. Wystarczy odrobina, aby zrobić niezapomniane wrażenie. Na ścianach najlepiej wyglądają jasne odcienie, które świetnie komponują się z dokładnie wyselekcjonowanymi akcesoriami w złotych barwach. Kompozycja z ciemnym fioletem stworzy z kolei wnętrze bogate i eleganckie, które doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu glamour.

Jakie farby wybrać? Wybierz kolor Złota Świątynia z palety Dulux Kolory Świata.

Podkreśl swój gust głębokim odcieniem purpury

Bogate tony purpury emanują pewnością i zdecydowaniem, chociaż zwykle lepiej sprawdzają się w roli akcentów niż dominującego odcienia.

Wysoko ceniona wśród elit starożytności, nazywana kolorem władców purpura jest barwnym odpowiednikiem sukcesu – jej głębokie odcienie to gwarancja efektownego wystroju. a bogate tony tego koloru emanują pewnością i zdecydowaniem. Ze względu na swoją wyrazistość lepiej sprawdzają się w roli akcentów niż dominującej barwy.

Jakie farby wybrać? Lawendowa Dolina Dulux Kolory Świata lub Niezłomny Fiolet Dulux EasyCare.

Wypróbuj uniwersalny kolor morski

Ze względu na uniwersalny wyraz, kolor morski to jeden z ulubionych odcieni profesjonalnych architektów wnętrz. Równie dobrze sprawdza zarówno jako tło do nowatorskich, współczesnych stylizacji, jak i w domach z bardziej tradycyjnym wystrojem.

Ze względu na uniwersalny charakter, kolor morski to jeden z ulubionych odcieni profesjonalnych architektów wnętrz. Równie dobrze sprawdza zarówno jako tło do nowatorskich, współczesnych stylizacji, jak i w domach z bardziej tradycyjnym wystrojem. W zależności od odcienia może wydawać się ciemniejszy i nastrojowy lub wyrazisty i ożywczy. Kolor ten szczególnie dobrze prezentuje się w domach utrzymanych w stylu śródziemnomorskim, w naturalny sposób uzupełniając neutralne biele i szarości tego pełnego lekkości i efektownego stylu. Co więcej – farba do ścian w tym kolorze świetnie wygląda na surowych powierzchniach o bogatej fakturze, takich jak cegła czy beton.

Jakie farby wybrać? Królewski Niebieski Dulux EasyCare, Szykowny Turkus lub Turkusowy Klif.

Złota myśl

Sprawdź wybrane przez siebie efektowne kolory przy pomocy naszej aplikacji do wizualizacji Dulux Visualizer, dzięki której w kilka chwil możesz przekonać się, jak będzie wyglądał Twój świeżo pomalowany pokój.