Eklektyczny styl w duchu współpracy

Żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie, w którym dzielenie się z innymi, współpraca i korzystanie z pomysłów innych osób szybko staje się obowiązującą normą. Takie eklektyczne podejście w życiu zawodowym przenika obecnie do naszego życia prywatnego i znajduje odzwierciedlenie w wystroju naszych domów.

Styl eklektyczny a kombinowanie nietypowymi kolorami

Kolory wchodzące w skład tego trendu są ciepłe i żywe. Pierwsze skrzypce grają tu odcienie różu i czerwieni z domieszką jagody, dodając delikatności kolorom pomarańczy i limonki, jednocześnie podkreślając bogate tony ochry, czekoladowego brązu i ciepłej szarości.

Niezbędnym elementem eklektycznego wystroju jest nieprzewidywalność – obowiązujące zasady można spokojnie odłożyć na półkę, a w ich miejsce puścić wodze fantazji i łączyć ze sobą kolory w celowo nietypowy sposób.

Nowe oblicze pustej ściany dzięki blokom śmiałych kolorów

Jeśli marzysz o nieszablonowej ścianie dekoracyjnej, spróbuj połączyć ze sobą trzy lub cztery z tych kolorów, aby stworzyć atrakcyjny efekt bloków kolorów. W tym przypadku zestawiliśmy ze sobą różne odcienie różu, pomarańczy, szarości i zieleni, aby pusta ściana nabrała nowego oblicza i stała się punktem centralnym podkreślającym eklektyczny charakter wystroju.

Niezliczoną ilość odcieni uzyskasz np. za pomocą farby Dulux Fusin Matt i kolorów z mieszalnika.

Kolory na zdjęciu