Przemień zwyczajne w niezwykłe

W każdym domu znajdziemy pomijane zakątki, zaniedbane puste ściany lub zapomniane miejsca, które proszą się o trochę uwagi. W centrum jednego z głównych trendów na rok 2015 jest docenienie możliwości wiążących się z niezauważanymi dotychczas miejscami i przywrócenie im należnego blasku.

Aby tak się stało, wcale nie trzeba wydawać fortuny na nowe meble. Wystarczy za pomocą koloru stworzyć rozwiązania, które zwrócą uwagę na dotychczas niezauważane miejsca.

Podkreśl urok pokoju z widokiem

Tutaj najzwyklejsze w świecie okno zostało podkreślone przesuniętym do boku panelem świeżej farby pastelowej, który doskonale kontrastuje z pięknym brązem z domieszką fioletoworóżowych tonów na ścianach i wyrazistą czarną framugą okna. Jak promień światła wpadający przez okno, to sprytne rozwiązanie tworzy element zaskoczenia i przykuwa uwagę do atrakcyjnego widoku za szybą.

Dwa w jednym

Innym sposobem na podkreślenie widoku jest stworzenie połączenia tego, co widać na zewnątrz, z tym, co mamy wewnątrz. Tutaj pokrycie ścian dwoma ciepłymi neutralnymi kolorami tworzy linię, która płynnie przechodzi w widok pejzażu miejskiego po drugiej stronie okna. Wykorzystanie kolorów obecnych za oknem w domu podkreśli efekt, sprawiając, że zwykły widok z okna stanie się prawdziwym dziełem sztuki.