Ożywczy i inspirujący

Pomarańczowy kolor znany jest z tego, że wspomaga twórcze myślenie i pobudza zmysły. Niemniej jednak nie można zapominać, że dwa jaskrawe odcienie tego koloru mogą stworzyć przytłaczający efekt. Bardziej stonowanym odcieniem do domowego biura, który nie traci nic ze swojej ożywczej mocy, będzie pomarańcz z domieszką koloru miedzi. Ten ciepły odcień zapewni inspirujące tło do pracy, jednocześnie tworząc klimat sprzyjający skupieniu.

Ściany w dwóch odcieniach

W tym biurze domowym miedziano-pomarańczowy odcień został użyty w dolnej części ściany tak, aby wyodrębnić przestrzeń do pracy i przykuć uwagę. Przechodzi on stopniowo w kolor glinianej pomarańczy w górnej części, tworząc efekt malarski o nazwie ombre. Ciepło miedzianej pomarańczy ożywia przestrzeń, zaś jasnogliniany kolor wprowadza równowagę do ogólnego klimatu pokoju. Ombre nie tylko tworzy ciekawy efekt, ale też pozwala uzyskać płynne przejście z jednego koloru w drugi.

Kolorowe akcenty

Całość możesz uzupełnić zaskakującymi kolorowymi akcentami, np. w postaci akcesoriów, mebli czy materiałów. Jasny odcień kanarkowej żółci idealnie kontrastuje z miedziano-pomarańczowym, a ponieważ jest on bardzo wyrazisty, wystarczy jego odrobina, aby uzyskać efektowny wyraz.