Szlachetny metal

Mieszczący się na palecie barw pomiędzy kolorem terakoty i ciemnoróżowym, miedziowy odcień pomarańczy to fantastyczny ciepły kolor, który przywodzi na myśl polską złotą jesień. Tworzy optymistyczny nastrój w każdym pokoju, dlatego też zdobycie przez niego tytułu koloru roku 2015 nie jest żadną niespodzianką.

Marzenia dekoratora wnętrz

Od Mediolanu po Madryt, od Sztokholmu po Szanghaj, metaliczne kolory odgrywają istotną rolę w świecie nowoczesnego designu. Jeśli chcesz uzyskać współczesny styl, połącz ze sobą kolor miedziowy z chłodnymi odcieniami szarości lub sięgnij po ziemiste tony, aby stworzyć miły i serdeczny nastrój.

Na wagę złota

Zestawiając miedziową pomarańcz z subtelnymi neutralnymi odcieniami, wydobędziesz jej bezkonkurencyjne gwiazdorskie cechy. Jeśli chcesz ją nieco ożywić, połącz kolor z kanarkowym tonem żółci. Naszym zdaniem nasz kolor roku prezentuje się najlepiej w otoczeniu metalowych elementów dekoracyjnych, np. ze złota, brązu i oczywiście miedzi. Ten wyrafinowany odcień tworzy idealne tło do podkreślenia bogatych i błyszczących akcesoriów z miedzi, np. metalicznej tacy lub wazy, dzięki czemu to zestawienie kolorystyczne zagra w Twoim domu pierwszoplanową rolę.

Kolory na zdjęciu