Klasyczny styl

Aby stworzyć elegancki wygląd, poszukaj pastelowych odcieni o szarym podkładzie. Spróbuj wyciszonych, spokojnych barw, takich jak szary błękit, fiołek, kolor ciemnego bzu czy seledyn.

W tym przykładzie połączono kolor fiołkowy z nastrojowym szarym błękitem. Kombinacja ta jest miękka, a zarazem wysmakowana. Klasyczny nastrój pokoju uzupełniają naturalne akcesoria, takie jak sizalowy dywan i słomiane kosze.

Mieszaj i dopasowuj

Dziecięcy błękit i miękki róż to idealne połączenie, ale przy tworzeniu zestawienia kolorystycznego dla dorosłych warto eksperymentować z różnymi kombinacjami kolorystycznymi.

Aby uzyskać naturalny wygląd, warto połączyć przydymione odcienie lila z bladym, wypłukanym seledynem lub też zwrócić się w kierunku jasnego krańca spektrum i połączyć sorbetową żółć z miętową zielenią. Aby pogłębić kombinacje kolorystyczne, można wzbogacić podstawowy odcień kroplą ciemniejszej barwy.

Jeśli na przykład pastelowe zestawienie kolorystyczne opiera się na kredowym błękicie i maślanej żółci, można dodać do niego sofę w kolorze ciemnoniebieskim i poduszki w jaśniejszym odcieniu błękitu, takim jak ultramaryna. Można też zdecydować się na odrobinę czerni; akcenty grafitowe lub hebanowe doskonale podkreślą nastrój.

Kolory na zdjęciu