Bezpretensjonalne wyrafinowanie

Twój pokój gościnny będzie wykorzystywany przez najróżniejszych ludzi, od przyjaciół począwszy, przez teściów, a na gościach z daleka skończywszy, a zatem stworzenie przestrzeni, którą można modelować w zależności od potrzeb, jest kluczem do sukcesu. Wybierając odpowiednią kompozycję kolorów, pomyśl o prostych rozwiązaniach: chodzi o to, aby stworzyć piękną, neutralną przestrzeń, którą można dekorować delikatnymi meblami tapicerowanymi i innymi dodatkami.

Płynność

Sprytnym rozwiązaniem na stworzenie przytulnej przestrzeni jest połączenie ze sobą dwóch lub trzech odcieni z tej samej rodziny kolorów.

Jeśli podoba Ci się niebieski, możesz na przykład zestawić ze sobą kolor indygo, denim i fiolet – jak widać w tej pięknej sypialni. Aby uzyskać efekt podobny do pokazanego na tych ścianach, maluj luźnymi pociągnięciami pędzla w celu stworzenia efektu chropowatych linii. Najlepszy efekt osiągniesz, nakładając na pędzel niewielką ilość farby.

Jeśli zaś bardziej preferujesz kolory neutralne, spróbuj zestawić ze sobą ciemniejsze barwy szarości, np. kolor cyny z delikatnym przygaszonym gołębim odcieniem i pierzastą bielą.

Yin i yang

Jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni pokoju gościnnego, spróbuj rozwinąć temat wizualnych kontrastów, łącząc ze sobą różne faktury i powierzchnie. Jedwabne materiały wyglądają cudownie w zestawieniu z wełnianymi tkaninami na łóżku. Możesz także połączyć ze sobą rożne powierzchnie, jak np. lustrzany stół z drewnianymi krzesłami o matowym wykończeniu.

Kilka osobistych detali, jak np. piękny obraz, waza ze świeżymi kwiatami lub fotografia w ramce sprawią, że pokój będzie zawsze gotowy na przyjęcie gości – nawet tych nieoczekiwanych!

Kolory na zdjęciu