W świecie, który nieustannie walczy o naszą uwagę, ważne jest, aby w naszych domach stworzyć relaksujące przestrzenie, które pozwolą się nam wyłączyć i nabrać sił fizycznych oraz psychicznych. Jeśli szukasz kompozycji kolorów, jednocześnie uspokajającej i pobudzającej, warto sięgnąć po dojrzałą paletę naturalnych, przyćmionych neutralnych kolorów i delikatnych odcieni bieli.

Ten trend kolorystyczny, z jednej strony odważny, a z drugiej bezpretensjonalny, to kwintesencja koncepcji wykorzystania delikatnie przenikających się kolorów i odcieni w celu uzyskania maksymalnego efektu. Na początek nałóż czystą białą warstwę podstawową, np. Dulux Latex Matt , na którą zacznij powoli nanosić kolory o subtelnych odcieniach, na przykład jasny piaskowiec, zamglony błękit nieba lub zimny kamień. Te przygaszone neutralne barwy dodadzą ciepła i koloru bez efektu dominacji w pomieszczeniu, a dywany i narzuty w podobnych odcieniach wprowadzą odrobinę wyrazistości.

Gdy sięga się po taką jasną kolorystykę, kluczem do stworzenia przestrzeni z klimatem jest odpowiednia gra światłem. Stosując kilka lamp podłogowych o niskiej mocy i regulowane ściemniaczem lampy sufitowe, utrzymuj poziom oświetlenia na niskim i delikatnym poziomie. Ten efekt opiera się na prostocie i subtelności, a więc stworzenie bezpretensjonalnego i przemyślanego otoczenia jest warunkiem sukcesu — nie ma w nim miejsca na własne ego!

Kolory na zdjęciu