Legendarna tradycja supermodnego różu

Swoje miejsce w historii projektantka Elsa Schiaparelli zawdzięcza przede wszystkim dwóm kwestiom: słynnej rywalizacji z Coco Chanel i flagowemu kolorowi: „różowi Schiaparelli”, znanemu pod bardziej obrazową angielską nazwą „shocking pink”.

Ten kultowy kolor pojawił się po raz pierwszy w 1936 roku na opakowaniu jej pierwszych perfum „Shocking”, a następnie stał się centrum uwagi podczas pokazu jesiennej kolekcji projektantki w roku 1937.

Zestaw z odcieniami biżuterii, a uzyskasz niezwykły efekt

Wyrazisty odcień różu „shocking pink” już od 1937 roku wszedł do słownika jako określenie pełnej wyrazu, odważnej barwy mieszczącej się na kole kolorów pomiędzy cyklamenowym a magentą. O tym odcieniu Schiaparelli powiedziała kiedyś, że odzwierciedla on „całe światło i ptactwo i ryby świata zespolone ze sobą”.

Odcień ten doskonale sprawdza się w roli koloru akcentującego, w szczególności wtedy, gdy połączymy go z kontrastującymi kolorami, np. szmaragdowym, kobaltowym czy mandarynkowym.

Dodaj do wnętrz utrzymanych w neutralnych kolorach, aby uzyskać delikatniejszy efekt

Miłośnikom bardziej subtelnego wyrazu polecamy dodanie różowych akcesoriów do pomieszczeń utrzymanych w neutralnym stylu, np. cyklamenowych poduch na grafitowej sofie lub magentowego dywanika na drewnianej podłodze.

W razie wątpliwości kieruj się wskazówkami Schiaparelli o zaufaniu własnej intuicji – jeśli Tobie się podoba, to znaczy, że trafiłaś w dziesiątkę!

Kolory na zdjęciu