Pasy na ścianie tworzą przepiękny efekt, a do tego wcale nie trzeba być mistrzem pędzla, aby samodzielnie przenieść ten styl do swojego domu. Najważniejszym elementem tego efektu jest wyrażenie swojej osobowości przy użyciu farby, a więc puść wodze fantazji i do pracy!

Ten efekt najlepiej wygląda, kiedy linie nie są idealnie równe, a zatem możesz zaznaczyć ołówkiem delikatną linię, albo też poprowadzić ją zupełnie wolną ręką. Nieparzysta liczba pasów wygląda lepiej od parzystej, stąd też proponujemy namalowanie trzech, pięciu lub siedmiu. Maksymalna wysokość, do której będziesz malować pasy będzie zależeć od proporcji w pokoju, ale jeśli malujesz pionowe pasy, postaraj się umieścić je na wysokości oczu, dzięki czemu uzyskasz efektowny punkt centralny w pokoju.

Jeśli chodzi o dobór kolorów, najlepiej wykorzystać uzupełniające się kolory, które są blisko siebie na spektrum kolorów. Przytulny i intymny klimat pokoju uzyskasz dzięki ciepłym odcieniom, takim jak głęboka purpura, wyraziste odcienie błękitu i żywe czerwienie. Bardziej subtelny styl zapewnią jaśniejsze kolory farb, np. delikatna żółć, kremowy i przygaszona szarość.

Kolory na zdjęciu