Podwójna radość

Kiedy staniesz przed problemem malowania sypialni dzielonej przez małe estetki z różnymi osobowościami, wystarczy zachować zimną krew. Odpowiednia gra kolorami to najprostszy sposób na stworzenie oddzielnych – a jednocześnie dobrze ze sobą współgrających – przestrzeni.

Odwagi!

Jeśli szukasz kompozycji radosnych, a jednocześnie wyrafinowanych kolorów, spróbuj zestawić ze sobą musztardową zieleń i delikatny, przygaszony róż, np. z palety kolorów Dulux Family Zone. Ciemnopomarańczowy pionowy pasek w tym pokoju doskonale sprawdza się w roli linii dzielącej dwie odrębne strefy, nie burząc jednak harmonijnego wyglądu całości.

Aby uzyskać efekt spójności, spróbuj ograniczyć paletę kolorów do maksymalnie trzech wyrazistych barw. Dopasuj do nich meble tapicerowane w podobnych odcieniach – naszym zdaniem pościel w tym pokoju doskonale uzupełnia kolory ścian.

Młodzi duchem

Jeśli chodzi o dzieci, zmiany są nieuniknione – stąd też niezwykle istotne jest, aby wybrać kompozycję kolorów, która będzie nadążała za rozwojem osobowości Twoich maluchów. Tę paletę kolorów cechuje niezwykła elastyczność, która stawi czoła próbie czasu – sprawdzi się świetnie w przypadku małych dzieci, jak i nastolatków. Jeśli chodzi o tapicerowane meble i dodatki, wybierz klasyczne wzory, z których Twoje skarby nie wyrosną.

Całość możesz dopełnić malując stare meble, np. stołek czy kufer na zabawki, dobrze uzupełniającymi resztę odcieniami.

Do pomalowania pokoju dziecięcego użyj Dulux Family Zone.

Kolory na zdjęciu