Romantyczny, ale z dozą tajemniczości, ten trend kolorystyczny jest kwintesencją koncepcji stworzenia subtelnego i ulotnego wyrazu poprzez zestawienie ze sobą delikatnych pasteli i intrygujących materiałów, np. koronki i matowego szkła.

Pastelowy ideał

Kolory wchodzące w skład tego trendu są subtelne i jakby przygaszone – coś na modłę odcienia dojrzałej śliwki, zamglonego liliowego, czy szarego-gołębiego. Aby stworzyć delikatny efekt w odcieniach z tej samej tonacji, zastosuj różne barwy tych samych kolorów lub połącz kolory neutralne z różem lub lawendą, aby uzyskać efekt kwiatowy. Zwieńczeniem projektu niech będą organiczne elementy przyniesione do domu bezpośrednio z łona natury.

Warstwowy styl

Kluczem do stworzenia subtelnego i ulotnego stylu jest nakładanie kolorów delikatnymi warstwami. Mały pokój pomaluj neutralnymi kremowymi kolorami z dodatkiem odrobiny fioletu lub blado-jagodowego, aby stworzyć wrażenie przestrzeni. Do większych pokoi dobrze jest użyć ciemnego fioletu i odcieni w kolorze mchu, aby wytworzyć przykuwający uwagę punkt centralny.

Kolory na zdjęciu