Zestawienie kolorystyczne na dzień i noc

Zastanawiając się nad wyborem zestawienia kolorystycznego do kuchni, bardzo ważne jest, aby wybrać odcień, który sprawdzi się zarówno w codziennych sytuacjach rodzinnego życia, jak i podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Delikatne, pastelowe kolory, takie jak bladoliliowy, turkusowy i blado-zielonkawo-niebieski, nie tylko wytrzymają próbę czasu, ale łatwo do nich dobrać dodatkowe elementy wystroju lub je usunąć, w zależności od sytuacji.

Te subtelne kolory cechuje ponadczasowy urok, który będzie sprzyjał relaksowi Twoich gości, a ponadto będą one doskonałym neutralnym tłem, na którym razem z rodziną będziecie mogli błyszczeć swoim stylem przez cały dzień.

Tutaj na ścianach została użyta zmywalna farba matowa w kolorze seledynowym z odcieniem żółtawym, podkreślającym świeżość pokoju.

Stylowe rozwiązania do utrzymania porządku

Tętniąca życiem kuchnia rodzinna nie może obejść się bez różnych szafek i półek – szczególnie, kiedy chcemy, aby ciekawe świata małe rączki naszych dzieci nie miały dostępu do niektórych produktów. Tutaj białe półki zwiększają poczucie przestrzeni i światła, a ciemnobrązowe szafki na dole tworzą mocny fundament dla całości.

Ciepło koloru i faktury

W tej otwartej przestrzeni drewniane meble utrzymane w miodowych odcieniach są atrakcyjne dla oka i tworzą poczucie przytulności. Z kolei zaletą posiadania sosnowego stołu jest to, że w razie zarysowania lub pobrudzenia można go oczyścić papierem ściernym i ponownie polakierować.

Ławki z sosny też są idealnym rozwiązaniem, kiedy nagle zaskoczy nas niespodziewany gość. Perfekcyjnie sprawdzą się przy spontanicznych, wieczornych spotkaniach przy stole.

Kolory na zdjęciu