Sztuka ulicy wywraca wszystkie zasady dotyczące wystroju mieszkania do góry nogami, a efekty przeniesienia tego stylu na domowy grunt przynoszą spektakularne rezultaty. Dzięki takim twórcom jak Banksy i Shepard Fairey (autor kultowego plakatu „Hope” Baracka Obamy), trend ten przeniósł się z miejskich ulic do galerii sztuki, muzeów, a nawet domowych wnętrz. Oto szybki i łatwy sposób na ożywienie salonu energią sztuki ulicznej.

Ten efekt malarski ma wyjątkową siłę oddziaływania, dlatego najlepiej sprawdzi się w małych przestrzeniach. Zamiast na ścianie, lepszym rozwiązaniem jest namalowanie go na dużym płótnie lub płycie MDF. Wybierz paletę pięciu lub sześciu uzupełniających się kolorów, takich jak fioletowy i niebieski lub różowy i pomarańczowy, a następnie dodaj jeden kontrastujący odcień akcentujący. Próbki Dulux nadają się do tego świetnie, ponieważ nie potrzebujesz dużych ilości poszczególnej farby, aby uzyskać taki efekt.

Stwórz podstawę przy pomocy miękkiego pędzla i namaluj nierówne bloki przy użyciu trzech najjaśniejszych kolorów w stylu maskującym. Po wyschnięciu przelej każdą farbę do tubki, po czym wyciskając ją, namaluj linie (podłogę zabezpiecz folią malarską!). Najlepiej jest nakładać każdy kolor po kolei i dać każdej warstwie wystarczająco czasu na wyschnięcie, aby barwy nie mieszały się ze sobą.

Po wyschnięciu powieś obraz w widocznym miejscu, aby nie umknął uwadze nikogo, kto Cię odwiedzi. A dzięki temu, że namalowałaś go na płótnie, możesz zmieniać jego położenie, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

Kolory na zdjęciu