Kolorowe sny

Rozważając malowanie sypialni, którą dzielą osoby o różnych przekonaniach estetycznych, bardzo ważne jest, aby znaleźć styl, który zadowoli obie strony.

Aby stworzyć romantyczną atmosferę, wcale nie trzeba uciekać się do kobiecych wzorów czy koronkowych tkanin. Zamiast tego warto wybrać subtelną, ale jednocześnie mocną kombinację kolorów i zestawić ją z miękkimi w dotyku, delikatnymi materiałami. W ten sposób stworzysz oazę spokoju, która będzie zarówno elegancka, jak i nowoczesna.

Trochę ciepła

Neutralne tony ciepłych kolorów tworzą cudownie spokojny i nastrojowy klimat w sypialni. Tutaj ostrygowa biel, w której mienią się akcenty różu, stanowi idealny kolor bazowy i wygląda bajecznie w połączeniu z różnymi odcieniami szarości, od kamienistego po grafitowy.

Aby dodać nieco więcej ciepła do sypialni, na jednej ze ścian użyto odrobiny koloru złotego z domieszką morelowego. W ten sposób całość nabrała delikatnego i subtelnego wyrazu.

Ukojenie dla zmysłów

Aby podkreślić romantyczny klimat sypialni, warto dodać przyjemne w dotyku tkaniny i nastrojowe oświetlenie.

Zamiast sufitowych, wykorzystaj lampy podłogowe i stołowe, nadając całości delikatniejszego wyrazu. Łóżko zaściel naturalnymi, delikatnymi materiałami, np. pościelą z czystej bawełny i wełnianą narzutą. Na koniec dodaj piękną świeczkę zapachową i wazę z bukietem świeżych kwiatów.

Kolory na zdjęciu