Prawdziwy charakter Afryki

Myśląc o Afryce, jednoznacznie kojarzymy ją z przepięknymi widokami majestatycznych krajobrazów, zapierającymi dech w piersiach pasmami górskimi i niekończącymi się sawannami. Sięgając po paletę barw neutralnych kolorów zainspirowanych naturalnym pięknem tego kontynentu, przeniesiesz magię rozległych afrykańskich równin do swojego domu.

Neutralne tło

Połącz ze sobą różne odcienie ziemistych kolorów, np. złocistej ochry, rdzawej czerwieni i rudobrązowego, które będą odbiciem szerokiego wachlarza barw i tonów zróżnicowanego afrykańskiego krajobrazu.

Dwa lub trzy chłodniejsze odcienie wykorzystaj na ścianach i suficie w roli delikatnego tła, po czym sięgnij po brązowe tony jako główne kolory. Tutaj brązowo-szare ściany tworzą idealne tło dla tradycyjnych ozdób w stylu afrykańskim.

Efektowne etniczne akcenty

Czerwień i czerń doskonale sprawdzają się jako barwy dodatków dla tego zestawienia kolorystycznego. Miękkie skórzane sofy, drewniane stoły i naturalne materiały bawełnianych poduszek i dywanika z sizalu powinny charakteryzować się prostotą wyrazu. W tak urządzonym pokoju można zrelaksować się i marzyć o nieprzemierzonej dzikiej przestrzeni Afryki.

Kolory na zdjęciu