Podziel salon na wyraźne strefy

Otwarty salon daje znakomitą okazję do stworzenia efektu płynnego przechodzenia pomiędzy jadalnią, strefą wypoczynkową i kuchnią. Aby tak się stało, kluczowa jest odpowiednia gra kolorami.

Malowanie pokoju o większych rozmiarach może początkowo wydawać się przytłaczające, ale wystarczy podzielić go na mniejsze strefy, a wybór odpowiedniego zestawienia kolorystycznego okaże się znacznie łatwiejszy. Wyznacz granice początku i końca jadalni lub strefy wypoczynkowej, zaznaczając miejsca ustawienia najważniejszych mebli. Miej te strefy w pamięci, kiedy będziesz decydować, które zestawienie kolorystyczne będzie optymalne.

Efektowne kolorystycznie punkty centralne

Aby uzyskać wrażenie płynności i spójności, należy zacząć od położenia jednakowego rodzaju podłogi w całym pomieszczeniu, a następnie oznaczyć poszczególne strefy różnymi kolorami, tworząc na ścianach dekoracyjnych atrakcyjne punkty centralne.

Na tym zdjęciu chłodny odcień bieli na ścianach umożliwia swobodny przepływ światła, podkreślając przestrzenność pokoju. Z kolei kolor morwy użyty do zaznaczenia niskiej ściany pomaga wyodrębnić niewielką przystań w ramach otwartego salonu, stworzoną do odpoczynku i spotkań towarzyskich.

Oświetlenie kluczem do nastroju

Delikatne światło tworzy poczucie intymności i jest znakomitym środkiem do podkreślenia nastrojowego klimatu w pokoju. Aby dopełnić całości, dodaj kilka miękkich poduch, narzutę, dywanik w dopełniających się odcieniach, aby całą przestrzeń jeszcze bardziej zespolić ze sobą i uczynić prawdziwie miłą i przyjazną.

Kolory na zdjęciu