Jak uzyskać luksusowy wystrój sypialni bez konieczności głębokiego sięgania do kieszeni?

Wyniki naszego globalnego badania pokazują, że 37% właścicieli domów twierdzi, iż sypialnia małżeńska to najważniejszy element wystroju nowego mieszkania.

To, że jest ona dla nas tak ważna nie powinno dziwić - w końcu spędzamy w niej niemalże połowę każdego dnia. Jednakże sypialnia to nie tylko miejsce do spania: to także przystań, w której możemy wypocząć i zapomnieć o trudach mijającego dnia.

Na szczęście, aby uzyskać styl wytwornej hotelowej sypialni, wcale nie musisz wydawać fortuny na designerskie meble. i luksusowe tkaniny. Wystarczy odpowiednia farba, by zyskała nowe, wytworne oblicze.

Oto sposób na to, jak to zrobić:

Kamienie szlachetne to znakomite źródło inspiracji

Głębokie tony kamieni szlachetnych emanują egzotycznością. Aby uzyskać wrażenie ich głębi i kolorystki, połącz ze sobą farby matowe i z połyskiem.

Głębokie tony kamieni szlachetnych emanują egzotycznością. Matowe wykończenie pięknie wygląda na ścianach, tworząc delikatne i subtelne tło, a farba z połyskiem idealnie podkreśli luksusowy styl toaletki lub fotela. Inspiracji możesz poszukać przeglądając katalogi z biżuterią – dzieła najwybitniejszych jubilerów gwarantują Ci harmonijnie dobrane kolory.

Na zdjęciu wykorzystano Niezłomny Fiolet.

Luksusowa sypialnia w błękicie

Przyjrzyj się pięknu nocnego nieba i pomaluj ściany sypialni najciemniejszymi odcieniami niebieskiego, jeśli chcesz uzyskać klimat nastrojowości i tajemniczości, który jednocześnie jest serdeczny i przytulny.

Przyjrzyj się pięknu nocnego nieba i pomaluj ściany sypialni najciemniejszymi [odcieniami niebieskiego, jeśli chcesz uzyskać klimat nastrojowości i tajemniczości, który jednocześnie jest serdeczny i przytulny. Do tego dodaj jeszcze meble z lustrami, które będą odbijać światło po całym pokoju i podkreślą wytworność całej stylizacji. Odpowiednio dobierając oświetlenie i meble stworzysz miejsce, w którym przyjemnie będzie zasypiać i witać nowy dzień.

Jakie farby wybrać? Granat Pierwsza Klasa Dulux EasyCare lub T2.43.44 Dulux Dimond Matt

Bogata i głęboka czerwień

Czerwone tony to gwarancja artystycznego napięcia w pokoju. Jeśli chodzi o czerwone ściany w sypialni, dobrze jest sięgnąć po głębokie, jagodowe odcienie, które z jednej strony są na tyle wyciszone, żeby wytworzyć nastrój relaksu, z drugiej zaś są wystarczająco głębokie, aby zrobić niezapomniane wrażenie. Bardziej jaskrawe akcenty dodadzą energii oraz będą stanowić inspirację – warto jednak zadbać o ich stonowanie, by zapewnić sobie spokojny sen.

Jakie farby wybrać? Namiętność Carmen Dulux Kolory Świata lub Ogniste Flamenco.

Modna monochromatyka

Jasne, srebrzyste odcienie podkreślają elegancję i dorosły klimat wystroju, a ponadto można je ozdobić dodatkami praktycznie w dowolnej kolorystyce.

Połączone ze sobą czerń i biel tworzą wyrazisty i niewymuszony styl. Wybierz jeden z tych kolorów dla pomalowania drewnianych elementów, a drugi na ściany, przez co uzyskasz niezwykle elegancki efekt. Jeśli masz ochotę na nieco artystycznego szaleństwa, wypróbuj dodatkowe rozwiązania dekoracyjne: pasy lub efekt malarski polegający na płynnym przechodzeniu od czarnego do białego podkreślą nowoczesny wystrój sypialni.

Jakie farby wybrać? Nieskazitelna biel, Nocna wyprawa i Zimowa cisza.

Złota myśl

Połącz białą pościel z pluszowymi narzutami i fioletowymi poduszkami, a uzyskasz styl, którego nie powstydziłby się luksusowy hotel.