Największy come back ostatnich lat? Bez wątpliwości: powrót koloru niebieskiego na łazienkowe łono! Jeszcze do niedawna kojarzył nam się z siermiężnymi kafelkami rodem z PRL-u, przywodził na myśl pstrokatą, prysznicową zasłonę, wchodził w różne, często nietrafione kompozycje, teraz jednak wraca do łask i nabiera zupełnie nowego wyrazu. Niebieska łazienka uzupełni każdą, nawet najbardziej dopieszczoną stylizację domu lub mieszkania, wpisze się zarówno w aranżację o charakterze glamour, skandynawskim, jak i utrzymaną w nowoczesnym klimacie.

Zestawienie niebieskiego z innym kolorem, np. szarością, sprawi, że całość będzie prezentowała się rześko i
                                  		        nowocześnie (Turkusowy Archipelag)

Błękitna łazienka oazą spokoju

Niebieskie tonacje w łazienkowej przestrzeni – to genialne w swojej prostocie. Przeróżne odcienie błękitu przywodzą nam na myśl kąpiel w wannie pełnej piany, szybki, ale intensywny prysznic oraz – idąc dalej – przemierzanie kolejnych długości basenu oraz żeglugę po otwartym morzu. Niebieski to woda, życie, ciągły ruch, przemiana; barwa niesie ze sobą bardzo pozytywne konotacje. W błękitnej łazience efektywniej wypoczywamy, relaksujemy się po ciężkim dniu, przygotowujemy do snu. Idealnie, prawda?

Niebieska łazienka doskonale sprawdzi się we wnętrzach w eleganckim, kobiecym stylu.

A może na niebiesko?

Pamiętajmy, że ściany w łazience niekoniecznie muszą być pokryte od góry do dołu płytkami. Ba! Możemy całkowicie zrezygnować z kafelków, otwierając swoją łazienkę na nowe możliwości aranżacyjne. Szybki remont? Spontaniczna decyzja o zmianie koloru? Wystarczy farba, wałek i kilka dodatkowych akcesoriów. Nie wahajmy się nad błękitem ani chwili.

Niebieska łazienka doskonale sprawdzi się we wnętrzach w eleganckim, kobiecym stylu. Wystarczy odpowiednio dobrany odcień (polecamy Błękitne Jezioro) oraz dopasowane dodatki, a stylizacji pozazdroszczą nam wszyscy użytkownicy Instagrama. Jeśli pociąga nas charakter glamour, całość uzupełnijmy kryształowym żyrandolem, toaletką o niebanalnym kształcie i połyskliwymi ramkami na ścianach.

Bawmy się kolorami, wypróbowujmy odcienie, łączmy tonacje!

Błękitu nigdy za wiele

Bawmy się kolorami, wypróbowujmy odcienie, łączmy tonacje! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niebieski połączyć z innym kolorem. Barwą wyjściową może być tu biel, która z łatwością nawiązuje dialogi. Możemy też postawić na różne odcienie błękitu (ciemniejszy na krótszej ścianie, jaśniejszy na dłuższej, dzięki czemu błękitna łazienka będzie wydawała się większa).

Niebieska łazienka będzie nam się kojarzyć z czystością, nieskazitelnością, świeżością. Spotęgujmy ten efekt, łącząc błękit z dodatkami o kontrastowym kolorze lub – wręcz przeciwnie – mocniejszymi lub lżejszymi tonacjami niebieskiego.