Ciemny neutralny kolor ścian w salonie jest świetnym tłem dla jasnych dodatków.

Neutralne kolory stanowią świetne tło

Neutralny to kolor pełniący rolę delikatnego tła, na którym z łatwością można nakładać bardziej wyraziste kolory. Taka cecha sprawia, że neutralne odcienie sprawdzają się znakomicie w roli swoistego płótna malarskiego, na którym kreatywne ozdoby i elementy architektoniczne mogą naprawdę zabłysnąć.

Neutralne zestawienie kolorystyczne może obejmować jasne neutralne barwy, takie jak kremowy i biały, oraz ciemniejsze odcienie, jak np. czekoladowy czy grafitowy. Zachęcamy do zapoznania się z paletą kolorów Dulux Kolory Świata Kreta, oferującą szeroki wybór kremowych bieli oraz Kalkuta, z różnymi odcieniami beżów i brązów.

Jakie kolory są neutralne? To nie tylko barwy kremowe i jasne brązy. Pomaluj pokój różnymi odcieniami ciemnych neutralnych kolorów i uzupełnij je tonami, które dobrze z nimi współgrają.

Beże i brązy

Tradycyjne neutralne odcienie obejmują kolor beżowy, szarobrązowy i piaskowca. W tej sypialni został połączony Aromatyczny Kardamon oraz Drzewo Sandałowe z Kolorów Świata zostały użyte jako neutralne tło. Różne odcienie tego samego koloru zostały następnie rozmieszczone warstwowo w całym pokoju, jak np. wystawne, ciemno-lawendowe poduchy i piękna narzuta w jaśniejszym odcieniu. Akcenty w kolorze złota i soczystej rdzy, które dobrze komponują się z resztą, dopełniają całości w tym eleganckim zestawieniu.

Ciemny przedpokój nie musi być nudny. Wystarczy zadbać o jasne dodatki na tle neutralnych ścian.

Pomaluj ściany w kolorze neutralnym

Jeśli chcesz odtworzyć ten styl w swoim domu, postępuj zgodnie z tymi krokami:

  1. Użyj próbki pięciu różnych odcieni tego samego koloru.
  2. Następnie wykorzystaj poszczególne odcienie na różnych warstwach w pokoju, na ścianach, stolarce i meblach tapicerowanych.
  3. Na zakończenie dodaj akcesoria w odcieniach współgrających z podstawowym kolorem, które znajdują się blisko niego na kole barw.

Będziesz mogła z łatwością odtworzyć to piękne zestawienie kolorystyczne przy użyciu neutralnych barw w roli podstawy.