Królewski Niebieski, Niebiańska Energia

Trudno przejść obok niego obojętnie, jest wyrazisty, głęboki, ale - co interesujące - przez psychologów kolorów, określany jest jako uspokajający. Wpatrując się w ścianę w kolorze cyrankowym, słyszymy zarówno szum morza, jak i szum traw, czujemy wiatr na twarzy, wpatrujemy się w dal. Kolor morski musiał mieć też na myśli sam wieszcz, pisząc: „Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, /Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.”

Mickiewicz wielkiej wody wypatrywał na trawiastych stepach, nam marynistyczne głębie przyjdzie podziwiać na ścianie w salonie. Tak wyrazisty, niebanalny twór rozproszy złe myśli, ugłaszcze skołatane nerwy, przeniesie w świat dalekich podróży, tych „niezgłębionych głębin”. W nowoczesnym, przestronnym lub nieco pustawym, przepełnionym szarościami wnętrzu, kolor cyrankowy doskonale odnajdzie się jako wypełnienie. Położony na jednej ścianie wywoływać będzie uczucie obfitości. A do tego ten szyk, ta klasa, ta elegancja…

Czar Alabastru, Potęga Oceanu

Kolor morski doskonale komponuje się z nowoczesną aranżacją wnętrz

Nadając pomieszczeniu nieco dystyngowany, chłodniejszy, acz dynamiczny i przyjazny ton, kolor cyrankowy idealnie wpisuje się w koncepcje oszczędnych, nowoczesnych wnętrz. Minimalizm, oszczędna, surowa forma bezpośrednio nawiązują do morskiej głębi. Barwa ta będzie wyśmienitym przełamaniem dla bieli. Doda głębi w przestronnym wnętrzu, umieszczona na krótszej ścianie optycznie powiększy mały salon.

Lodowy Brzask, Szykowny Turkus

Kolor cyrankowy na ścianie? Dlaczego nie!

Z wnętrza o morskich ścianach wbrew pozorom nie wieje tylko chłodem, morską bryzą. To kolor, który odnajdzie się wielu konfiguracjach. Będzie przyjmować zalety barw towarzyszących. Doskonale gra jako kontrast z szarościami, wprowadza głębię i ożywienie w minimalistycznych aranżacjach. Świetnie spisuje się w zestawieniach monochromatycznych: zaczynamy od delikatnych błękitów, by dojść do koloru ilustrującego wzburzone morze. Co ciekawe, kolor cyrankowy dzięki swoim turkusowym korzeniom doskonale współgrać będzie z barwami ciepłymi. Do klasyki gatunku należy zestawienie z różem czy jasną jak słońce ochrą.

Kolor morza imituje jego głębie. Cyrankowy jest jak morze, dynamiczny, nieodgadniony. To znakomity kierunek w nieoczywistej, oryginalnej aranżacji.