Zamknij oczy i wyobraź sobie pełne, chylące się ku zachodowi lato. Świeżość, promienie słoneczne przenikające pomiędzy gałęziami, miękka trawa pod naszymi stopami, kwitnące słupki lawendy. Jakie kolory widzisz? Przede wszystkim fiolet, odcienie nawiązujące do wspomnianej lawendy, kolor wrzosów i lilii. A teraz… odtwórz je w łazience!

Subtelna łazienka w fiolecie

Fioletowa łazienka stanie się subtelnym dopełnieniem prostej aranżacji domu lub mieszkania, przyciągającym wzrok akcentem we wnętrzu w oszczędnym stylu lub kontynuacją niezrównanej stylistyki skandynawskiej. Dużo tego? I bardzo dobrze! Jak się okazuje, fiolet pasuje niemal do wszystkiego.

Lawendowa łazienka stanie się naszą prywatną strefą relaksu – wszak lawenda nie od dziś wykorzystywana jest w kosmetykach!

Liliowa łazienka, lawendowy zapach

Sprecyzujmy, w którym kierunku ma iść aranżacja naszej łazienki. Czy pociągają nas klimaty glamour? Wtedy postawmy na mocniejsze, odważne odcienie i wyraziste, błyszczące dodatki. Łazienka w fiolecie znakomicie sprawdzi się także w tematyce rustykalnej. Jeśli kochamy klimat dalekiej Prowansji, a nasz plan na emeryturę to doglądanie krzaków lawendy, pomyślmy o lawendowej łazience. Oczywiście, lawendowe ściany zestawmy z odpowiednimi detalami – kwiatami, obrazkami, prostymi tkaninami. Lawendowa łazienka stanie się naszą prywatną strefą relaksu – wszak lawenda nie od dziś wykorzystywana jest w kosmetykach!

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami zdecydowanych rozwiązań, mocnych odcieni i intensywnych akcentów, postawmy na liliową łazienkę. Lilia nada wnętrzu kobiecego tonu, nieco buduarowego, intymnego charakteru, ponadto dzięki swojej neutralności sprawdzi się zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej, nieco wiejskiej, jak i będącej uosobienie miejskiego szyku. Jak zatem widzimy, łazienka w fioletach ma wiele imion.

Zwróćmy uwagę na jedną, istotną kwestię: fiolet, niezależnie od odcienia, doskonale komponuje się z bielą. Fioletowa łazienka z białymi akcentami to połączenie, które zawsze się sprawdza, zawsze gra! Na tle lawendowej łazienki pięknie będą więc wyglądać poszczególne elementy wyposażenia, jak umywalka czy wanna na zdobionych nóżkach.