Podnieś estetyczny standard swojego domu dzięki pięknej i pełnej wyrazu klatce schodowej. Oto sposób na uzyskanie tego artystycznego efektu:

Z tęczą w tle

Skąpana w kolorze klatka schodowa to klucz do zrobienia wrażenia na gościach i gwarancja Twojego uśmiechu za każdym razem, kiedy wejdziesz do domu. Jeśli szukasz naprawdę odważnego sposobu, pomaluj każdy stopień innym odcieniem, aby uzyskać oszałamiająco piękny efekt.

Jeśli wejście do domu lub klatka schodowa są już utrzymane w określonym zestawieniu kolorów, można wybrać dwa odcienie i naprzemiennie użyć ich na całości schodów.

Jeśli zaś preferujesz bardziej niepozorny i delikatny styl, możesz zdecydować się na użycie kolorów, które stopniowo i miękko przechodzą od jaśniejszych odcieni do ciemniejszych.

Popłyń z prądem

Zanim wybierzesz właściwą kompozycję kolorów dla klatki schodowej, warto zastanowić się, jak będą one współgrać z pozostałymi barwami w domu i jak będą się łączyć z otaczającymi je pokojami.

Próbki kolorów dają znakomitą okazję do sprawdzenia, które kolory dobrze ze sobą wyglądają – po prostu przyklej je taśmą do schodów i oddaj się twórczej improwizacji!

Klatka schodowa - jak malować?

Aby malowanie było skuteczne, ważne jest zastosowanie specjalistycznych farb do drewna, np. Dulux Rapidry i Dulux Resist – dzięki nim farba będzie dłużej i lepiej trzymać się powierzchni schodów.

Jeśli chodzi o dobór farby, zalecamy zastosowanie odpornych na ścieranie farb na bazie oleju na drewnianych podstopnicach (pionowych częściach stopni). Malowanie (wzdłuż słojów) rozpocznij od góry schodów, stopniowo schodząc w dół.

Przed nałożeniem drugiej warstwy należy odczekać 6-8 godzin. Potem możesz już z podziwem spojrzeć na swoje schody do nieba.