Obrazy, dekoracje, prace dzieci, wazony... uff! Kolekcjonowanie pięknych przedmiotów do domu jest jednym z najprzyjemniejszych zajęć, lecz czasem ich prezentacja w taki sposób, aby nie sprawić wrażenia zagracenia przestrzeni może okazać się kłopotliwa.

Artystyczna ściana – malowanie

Pierwszym krokiem do stworzenia efektownej ściany artystycznej jest wybór jej koloru, który nie tylko podkreśla umieszczone na niej dzieła sztuki i dekoracje, lecz także dopełnia je. Dobrze jest sięgnąć po kolor, który występuje w prezentowanych obrazach lub odcień, który uzupełnia ich barwy. Ostry i żywy kolor – np. ten porywający odcień różu – także pomoże przełamać przestrzeń i skupić uwagę na ściennej prezentacji.

Artystyczna ściana – aranżacja

Przed zamontowaniem na ścianie haczyków należy swoje ozdoby rozłożyć na podłodze, aby zobaczyć, jak będą ze sobą współgrały. Jeśli masz kłopot z decyzją, co do najlepszego połączenia prezentowanych przedmiotów, rozpocznij od umieszczenia największego obrazu w środku i uzupełnij przestrzeń dookoła niego ramkami o różnych kształtach i rozmiarach. Nie bój się trochę poeksperymentować – zdziwisz się, jak inaczej może wyglądać dany obraz lub zdjęcie umieszczony w innym kontekście.

Zobacz, jaki jeszcze efekt możesz uzyskać na artystycznej ścianie:

Jak uzyskać profesjonalny efekt ombre?