Podobają Ci się motywy kwiatowe na ścianie dekoracyjnej? Dowiedz się, w jaki sposób można wykorzystać pastelowe odcienie i tapetę, aby osiągnąć przykuwający uwagę efekt.

Jeśli podoba Ci się ten ulotny efekt motywów kwiatowych, spróbuj stworzyć przestrzeń z takim pięknym klimatem w swoim domu. Można to osiągnąć poprzez nałożenie cienkiej warstwy farby na tapetę, a zatem potrzebna będzie pastelowa farba, pędzel, wałek i tacka malarska, ołówek, tapeta i klej.

1) Najpierw wybierz tapetę. Możesz wybrać dowolny rodzaj z motywami kwiatowymi, ale aby osiągnąć efekt podobny do tego na ilustracji, zalecamy wybrać tapetę z wyrazistym wzorem. Zwróć uwagę na długość tapety i przy pomocy ołówka i taśmy pomiarowej narysować prostą linię pionową na ścianie na długość tapety.

2) Wymieszaj dokładnie klej, aby pozbyć się wszelkich grudek i przelej go na tackę malarską. Użyj czystego wałka i 8-centymetrowego pędzla do rozprowadzenia kleju na ścianie.

3) Rozwiń papier bezpośrednio z rolki i nałóż na ścianę tak, aby nie przekroczyć tej pionowej linii, którą narysowałeś wcześniej. Teraz możesz usunąć pęcherzyki powietrza spod tapety przy pomocy pędzla lub gąbki, odcinając odpowiednio zbędne kawałki tapety u góry i dołu ostrym nożem lub nożyczkami.

4) Dopełnij całości, malując tapetę delikatnym pastelowym odcieniem. Kluczem do uzyskania ulotnego efektu jest użycie cienkiej warstwy farby – wystarczy do farby emulsyjnej dodać 60 procent wody.

5) Zanurz suchy, miękki pędzel do farb emulsyjnych w uzyskanej miksturze i delikatnie nałóż cienką warstwę na całej powierzchni tapety. Aby uzyskać ten marzycielski efekt, trzeba nałożyć jedynie dwie cieniutkie warstwy rozcieńczonej farby.