Dowiedz się, jakich narzędzi będziesz potrzebować, aby namalować pasy na ścianie

Malowanie pasów na ścianie – przygotowania

  • kolor bazowy (zalecamy sięgnięcie po neutralny odcień)
  • kolory do stworzenia wzoru na ścianie
  • średniej wielkości pędzel
  • trochę sznurka
  • kawałek kredy.
Dowiedz się, jak malować paski na ścianie

Malowanie ścian w pasy – podstawy

Nałóż na ścianę dwie warstwy koloru bazowego, który będzie pełnił rolę płótna, na którym namalujesz pasy. Pamiętaj, aby farbę nakładać równomiernie, aby namalować w następnej kolejności wzór.

Wzór pasów na ścianie

Malowanie pokoju w pasy – rozmieść wzór

Przy pomocy kredy zaznacz szerokość swojego wzoru, czyli początek i koniec pasów na ścianie. Może on być mały lub duży, który uwarunkuje wielkość pasów – ważne, żeby podobał się Tobie. My oparliśmy swój projekt na szerokości łóżka.

Zaznacz kredą dwa miejsca w poziomie na ścianie (sugerujemy użycie kredy w kolorze farby, która zostanie wykorzystana w ramach projektu, ponieważ będzie łatwiej ją później zamalować).

Zaznaczanie linii pasów na ścianie

Sznurek a malowanie pasów na ścianie

Teraz czas na trik. Po wyznaczeniu dwóch punktów w poziomie, które określają szerokość wzoru, przygotuj wystarczający kawałek sznurka, aby przyczepić go do nich taśmą na ścianie. Przejedź kredą po całej długości sznurka.

Malowanie ścian w pasy a linia prowadząca

Naciągnij sznurek i szarpnij nim energicznie niczym struną. Na ścianie zostanie ślad po kredzie. Powstała linia ułatwi Ci malowanie pasów na ścianie.

5. Zaznacz swój wzór pasów na ścianie

Powtórz kroki od drugiego do czwartego, tworząc linie przy pomocy kredy w odległości 50 cm od siebie, przesuwając się od góry w dół, aż do końca obszaru przeznaczonego na kolorowy wzór.

Pasy namalowane na ścianie

6. Czas na malowanie

Teraz już wszystko jest przygotowane do malowania pasów! Nałóż niewielką ilość farby na pędzel i maluj długimi pociągnięciami wzdłuż wcześniej wyznaczonych kredowych linii. Nie ma potrzeby, aby dociskać pędzel zbyt mocno, ponieważ chodzi o uzyskanie pięknego, ale delikatnego efektu.

Efekt malowania ściany w paski

7. Stwórz swój projekt

Możesz wykorzystać tyle kolorów, na ile masz ochotę, a ponadto malować pędzlami o różnych rozmiarach, aby uzyskać prążki o różnych szerokościach. Jedyną zasadą, której należy przestrzegać, jest to, aby linie były poziome.