Kiedy stosować ciepłe odcienie bieli?

Jeśli chcesz stworzyć przyjemną i serdeczną atmosferę w pokoju, sięgnij po ciepłe odcienie bieli z delikatnymi tonami czerwieni lub żółci. Takie kolory tworzą relaksujące otoczenie, dlatego najlepiej sprawdzają się w sypialniach i salonach. Ponieważ odcienie ciepłej bieli dobrze odbijają światło, dobrze jest stosować je w pokojach z oknami wychodzącymi na północ, w których często jest mniej naturalnego światła.

Kiedy stosować zimne odcieni bieli?

Zimne odcienie bieli mają niebieskie, szare lub zielone tony, co czyni je rześkimi i czystymi w wyrazie. Jeśli chcesz uzyskać łagodny, nowoczesny klimat wystroju, użyj zimnych bieli do pomalowania mocnych konturów i ostrych linii. Świetnie sprawdzają się one także wtedy, kiedy chcemy podkreślić walory jakichś szczególnie efektownych akcesoriów lub ozdób.

Zimne odcienie bieli dobrze jest stosować w mniejszych pokojach, ponieważ sprawiają wrażenie oddalania się ścian, przez co optycznie powiększają przestrzeń. Oprócz tego mają zdolność neutralizacji jaskrawego światła, dzięki czemu warto je stosować w dobrze naświetlonych pokojach, szczególnie od południowej i wschodniej strony.

Wyrafinowany styl dzięki połączeniu różnych odcieni bieli

Jeśli masz ochotę trochę zaszaleć, połącz ze sobą ciepłe i zimne odcienie białego koloru. Tutaj ściany zostały pomalowane zimną bielą, sufit ciepłym odcieniem tej barwy, a podłoga i stół tworzą wspaniałe tło dla ozdobnych mebli, efektownych akcesoriów i pięknego dywanu. W ten sposób stworzone zostało klasyczne zestawienie, które zaskakuje wyrafinowaną prostotą.