Zieleń drzew i zieleń mchu – leśne zestawienia kolorystyczne

To harmonijne zestawienie kolorów zostało stworzone przez samą naturę. Być może nawet nie myślałaś, że można by połączyć ze sobą te dwa odcienie zieleni, ale jak możesz się przekonać, patrząc na to piękne biuro domowe, tworzą one klasyczne zestawienie, które świetnie sprawdzi się w praktycznie każdym pokoju – od pracowni, przez salon, po sypialnię dorosłych domowników.

Aby podkreślić efekt, dodaj meble i stolarkę w kolorze czarnym, ponieważ takie połączenie stworzy dynamiczny kontrast, który wyeksponuje walory zielonych tonów.

Zestawienia kolorystyczne błękitu i bieli

Klasyczne połączenie bieli z błękitem to łatwy sposób na odświeżenie pokoju. Zestaw ze sobą granatowy odcień z intensywną bielą, a uzyskasz śmiałą, lecz elegancką atmosferę. Zestawienie kolorów turkusowego lub blado-zielonkawo-niebieskiego z jasnym drewnem sprawi natomiast, że pokój wypełni przyjemna atmosfera.

Szary i żółty - słońce i kamień. Inspirujące zestawy kolorystyczne

Nowoczesne połączenie szarości i żółci łączące spokojne, neutralne odcienie z ciepłymi to gwarancja rozjaśnienia każdego pomieszczenia.

Jeśli chcesz, aby pokój nabrał stylowego wyglądu, sięgnij po ciemny odcień szarości z tonami cyny i jasny, zbożowy odcień żółci. Jeśli zaś wolałabyś stworzyć poczucie ciepła w pokoju, świetnie sprawdzi się tu kompozycja delikatnej szarości z musztardową żółcią. To naprawdę klasyczne zestawienie kolorów.

Bordowy i neutralne kolory - klasyczny dobór kolorów

Pełen ciepła i namiętności bordo to niezwykle efektowny kolor, kiedy zestawimy go z subtelnymi, ciepłymi neutralnymi odcieniami. Możesz także spróbować dodać odrobinę bordowego jako tła do szarości z tonami kamienia, brązu czy grafitu, albo też zrobić z niego gwiazdę salonu, malując nim ścianę dekoracyjną.

To zestawienie kolorów świetnie komponuje się z miękkimi w dotyku tkaninami, np. aksamitem, jedwabiem, co nadaje wystrojowi prawdziwie luksusowego charakteru.

Błękit i żółć – kontrastujące zestawienia kolorystyczne

Będące odzwierciedleniem promieni słonecznych na niebie połączenie błękitu i żółci to piękna, naturalna kompozycja kolorów. Barwy te znakomicie kontrastują ze sobą, ponieważ błękit daje poczucie przestrzeni i wolności, a żółty przynosi wrażenie wygody i ciepła.

To zestawienie kolorystyczne sprawdza się szczególnie dobrze w miejscach, które chcemy rozjaśnić i powiększyć optycznie, np. w łazience.