Masz może jakiś ulubiony przedmiot, z którym nie lubisz się rozstawać? A może dwie takie rzeczy?

Jakie przedmioty podobają Ci się najbardziej? Być może jest to stara puszka, oryginalna pocztówka lub piękna waza? Spróbuj oprzeć swój projekt dekoratorski na tych właśnie przedmiotach.

Inspiruje Cię Twój ulubiony sklep?

Zarówno w ulubionych sklepach odzieżowych, jak i na pchlim targu – wszędzie możesz zrobić zdjęcia rzeczy, które chciałabyś mieć. Możesz także powydzierać kartki z magazynów lub wydrukować zdjęcia ze sklepów internetowych. Układając je wszystkie obok siebie, zobaczysz w nich odbicie swojego indywidualnego stylu.

Masz znajomych, których styl bardzo Ci się podoba?

Wszyscy znamy kogoś, kto nam imponuje wystrojem swojego domu, który chcielibyśmy odtworzyć u siebie. Może to być znajomy albo członek najbliższej rodziny. Przygotuj listę przedmiotów, które bardzo chciałabyś mieć w swoim domu, np. kanapę, gdzie można wygodnie usiąść i porozmawiać, a może biurko przy oknie. Następnie spróbuj zrealizować te marzenia w swoim domu.

Jakie kolory przyciągają Twoje oko w naturalny sposób?

Przy wybieraniu zestawienia kolorystycznego chodzi o to, aby ograniczyć liczbę barw. Rozpocznij od gromadzenia próbek lub zdjęć w odcieniach, które Cię pociągają, po czym drogą eliminacji wybierz jedną paletę kolorów. Kup próbki kolorów i pomaluj nimi ściany, po czym pomieszkaj z nimi przez chwilę, aby przekonać się, czy naprawdę Ci się podobają.

Ulubione miejsce do wypoczynku w domu?

Restauracje i hotele zostały tak urządzone, aby pobyt w nich był przyjemny i sprzyjał relaksowi. Jeśli znasz takie miejsce, gdzie lubisz chodzić z powodu jego klimatu, oświetlenia, wyjątkowo wygodnych mebli i ogólnego wystroju, spróbuj przenieść ten styl do swojego domu. Zrób zdjęcia i przygotuj mood board, na którym stworzysz zdjęcie idealnego dla Ciebie pokoju.