Pokój dziecięcy powinien rosnąc wraz z dzieckiem. Zmieniać się wraz z nim, dostosowywać do potrzeb, oczekiwań i zainteresowań. Zadbajmy o to, aby aranżacja już od progu informowała „tu mieszka maluch!”. Dzięki temu stworzymy przestrzeń, w której najmłodszy domownik będzie czuł się dobrze i komfortowo, a jednocześnie taką, która będzie motywować go do kreatywnej zabawy. Jak to wszystko pogodzić? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po szablony malarskie dla dzieci (https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/pobierz-szablony-malarskie-do-pokoju-dziecka).

Dekoracja pokoju dziecka – baw się kolorem!

Bazą dla wszelkich wariacji z dekoracjami pokoju dziecka są przemyślane kolory ścian. Nie zapominajmy o tym, że niektóre barwy działają na nas pobudzająco, inne zaś koją nasze skołatane nerwy. Oczywiście, podobnie jest w przypadku dzieci. Postawmy na kolory, które nie będą zbyt jaskrawe czy intensywne, inaczej maluch mógłby mieć trudności w zasypianiu czy nauce, jednak nie rezygnujmy z mocnych akcentów kolorystycznych. Optymalnym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian w dziecięcej sypialni na jedną z neutralnych barw (kłaniają nam się delikatna szarość, rozgrzewający beż oraz subtelny róż) oraz zdecydowanie się na dekorację pokoju dziecka w nieco intensywniejszej tonacji (do wspomnianej szarości idealnie będzie pasowała zieleń, np. w odcieniu Ryżowego Pola).

Niebywale Śmietankowy, T2.43.44, Las Równikowy, K9.60.43

Jakie szablony malarskie do pokoju dziecka wybrać?

W przypadku najmłodszych sprawdzą się uniwersalne dekoracje pokoju dziecka. Możemy uwiecznić na ścianie drzewo gęsto porośnięte liśćmi, jabłonkę z dorodnymi jabłkami, puchate zwierzątko lub sympatycznego stworka. Jeśli zaś pragniemy zainteresować berbecia nauką pisania lub liczenia, na ścianie możemy za pomocą szablonów malarskich do pokoju dziecka utrwalić litery oraz cyferki.

Starszak już sam nam podpowie, w jaki sposób chciałby ozdobić pokój. Dobrym pomysłem jest poruszanie się w obszarach zainteresowania malucha. Może uwielbia grać w piłkę nożną? Albo w przyszłości chciałby zostać artystą estradowym? W tym drugim przypadku nieodzowne będą szablony malarskie dla dzieci przedstawiające nutki oraz mikrofony.

Oczywiście, możliwości jest znacznie więcej – szukajmy takiego połączenia i takich szablonów malarskich dla dzieci, które pozwolą nam na stworzenie pokoju marzeń.

Pamiętajmy, że dekoracje pokoju dziecka oraz dobra farba tworzą najzgrabniejszy duet. Ściany w sypialni malucha trudno utrzymać w czystości. Sok pomarańczowy, zachomikowana czekolada, kredki i mazaki – plamy należy uznać za pewnik. Dlatego też wybierając farbę, postawmy na produkt hydrofobowy, tworzący szczelną, zmywalną powłokę, odporną na plamy, jak Dulux EasyCare.