O ile w przypadku sofy obitej tkaniną czy skórzanych foteli farby na niewiele się zdadzą, to dla drewnianego stołu lub kutej z żelaza ramy łóżka mogą zdziałać cuda! Jeśli znudziły nam się standardowe kolory, chcielibyśmy odnowić stare krzesło lub szafki w kuchni, wystarczy, że sięgniemy po odpowiednie preparaty.

Jeśli marzy nam się dom w stylu skandynawskim, pomalujmy drewniane meble na biało! Kolor Białego Wina sprawdzi się znakomicie.

Najlepsze farby do mebli

Czego oczekujemy od produktów do mebli? Przede wszystkim trwałości. Do wytrzymałych farb do malowania mebli możemy zaliczyć przede wszystkim emalie akrylowe. Ogromną zaletą tego rodzaju preparatów jest bardzo dobra przyczepność. Nie ma mowy o odstawaniu czy odrapywaniu się powłoki – oczywiście pod warunkiem, że najpierw dokładnie przygotujemy powierzchnię. Postawmy na taki preparat, który nie poddaje się działaniu promieniowania UV. Dzięki temu nawet jeśli postawimy krzesło przy oknie, nie straci ono na kolorze, nie zżółknie ani nie wyblaknie. Poza tym pamiętajmy, że najlepsze farby do mebli to produkty bezpieczne dla środowiska i użytkowników.

farby do malowania mebli - dulux.pl

Jak malować meble? Farby do mebli

Zanim przystąpimy do malowania powinniśmy dokonać dokładnego przeglądu mebla. Wszelkie rysy czy ubytki należy zeszlifować i wygładzić za pomocą papieru ściernego, inaczej w tym miejscu farba nie będzie dobrze trzymała się powierzchni. Typ papieru dobieramy do rodzaju uszkodzenia – im głębsza rysa, tym grubsze powinno być ziarno na papierze. Następnie oczyszczamy i odtłuszczamy sprzęty, co zapewni doskonałe przyleganie farby do mebli. Teraz wystarczy rozpocząć malowanie! Po wyschnięciu pierwszej warstwy preparatu nakładamy kolejną. Emalie akrylowe schną tylko 6 godzin, na efekty swojej pracy nie musimy więc czekać długo.

Malowanie drewna jest banalnie proste. A jeśli wybraliśmy kolor Szarość Zen – także przyjemne.

Najlepsze farby

Spytajmy sprzedawcę, którą z farb najchętniej wybierają klienci. Godną polecenia jest z pewnością farba Rapidry firmy Dulux. Wyróżnia się przede wszystkim krótkim czasem schnięcia oraz trwałością. Ma łagodny, niedrażniący zapach i – co bardzo ważne – jest dostępna w naprawdę szerokiej gamie kolorów. Oprócz standardowych barw mamy do wyboru także kolory z mieszalnika, co oznacza niemal nieskończone możliwość! Dzięki temu stworzymy we wnętrzu idealną aranżację.

Od farb do mebli wymagamy przede wszystkim trwałości. Częste użytkowanie sprzętów sprawia, że gorsza jakościowo powłoka mogłaby się ścierać czy ulegać uszkodzeniu. Dlatego powinniśmy sięgać po sprawdzone produkty, cieszące się dobrymi opiniami.