Pomalowanie krzeseł ogrodowych jasnymi odcieniami to wspaniały pomysł na odświeżenie ogólnego wyglądu Twojego podwórka. Wystarczy wykonać pięć prostych kroków:

  1. Przed rozpoczęciem ważne jest, aby sprawdzić, jaki rodzaj metalu będzie malowany. Jeśli krzesła wykonane są z surowego cynku, aluminium lub ocynkowanego metalu, zalecamy użycie specjalistycznej farby do metalu, jak na przykład Dulux Resist. W przypadku krzeseł, które były wcześniej malowane również zalecamy sięgnięcie po Dulux Resist.

  2. Przygotuj się do malowania, zabezpieczając podłogę i otoczenie gazetami i niepotrzebnym papierem.

  3. Usuń wszelką odspojoną rdzę i łuszczącą się farbę szczotką drucianą lub gruboziarnistym papierem ściernym. Następnie umyj krzesła delikatnym środkiem czyszczącym – dzięki temu nowa farba będzie się dobrze trzymać.

  4. Czas na malowanie! Nałóż cienką warstwę farby i pozostaw do wyschnięcia zgodnie ze wskazówkami podanymi na puszce, po czym nałóż drugą warstwę dla lepszego efektu.

  5. Pozwól krzesłom schnąć przez 24 godziny w miejscu nienarażonym na działanie czynników pogodowych. Aby dopełnić całości, dodaj kilka kolorowych poduszek i miękki dywanik zewnętrzny. Usiądź wygodnie, odpręż się i rozkoszuj swoją kolorową ogrodową przystanią szczęśliwości!