Trend nr 1: Z naturą za pan brat

„Przebywanie większość czasu w sieci sprawia, że zaczynamy tęsknić za prostszym, bardziej prawdziwym stylem życia. Inspiruje nas przyroda i jej potęga, ale jednocześnie wszyscy chcielibyśmy mieć poczucie bezpieczeństwa. Aby wykorzystać ten trend w swoim otoczeniu, należy stworzyć zamknięte, przytulne przestrzenie w domu. Sięgnij po naturalne, ciepłe kolory przypominające Ci o słońcu i ziemi, aby wyodrębnić relaksujące kąciki wypoczynkowe, które otoczą Cię swoim ciepłem. Może to być np. imitacja niskiego muru, narożna sofa, czy namalowany ekran w przyjemnym dla oka kolorze”.

--Marieke Wielinga, Global Colour Designer

Trend nr 2: Warstwy i jeszcze raz warstwy

„Życie staje się coraz bardziej skomplikowane i wielowymiarowe. Wydaje mi się, że nasze najbliższe otoczenie w domu będzie tego odzwierciedleniem, np. w postaci warstw różnych kolorów, warstw oświetlenia czy dodatków. Zamiast ograniczać się do jednego koloru, wykorzystaj ich bloki lub grupy jako paletę barw do swojego projektu malarskiego. Kolory mogą przebiegać przez różne malowane przestrzenie, materiały, meble, szkło czy ceramikę. Stworzenie takiego efektu dekoratorskiego zapewni poczucie głębi, zarazem odzwierciedlając styl naszego współczesnego życia”.

-- Louise Tod, Senior Global Colour Designer

Trend nr 3: Niedostrzegane przestrzenie

„Wraz z szybującymi cenami domów, uczymy się optymalnie wykorzystać każdy ich zakątek, poszukując przestrzeni, których dotychczas nie dostrzegaliśmy i patrząc na nie w świeży sposób. Przedpokój, antresola czy kącik pod schodami można na nowo zdefiniować i uczynić centrum uwagi. Możesz wypróbować kombinację pięknych, wyrafinowanych kolorów, np. neutralnego różu, przygaszonej szarości i khaki. Jednym z moich ulubionych zabiegów jest zestawienie ze sobą ciemnych i jasnych odcieni, które przyciągną uwagę i stworzą złudzenie większej przestrzeni.”

-- Heleen van Gent, Head of the Global Aesthetic Centre

Trend nr 4: On i ona

„Zauważamy coraz większą tendencję do doceniania tego, co mężczyzna i kobieta mają najlepszego do zaoferowania, dostrzegając nasze różnice i wynajdując sposoby na uzupełnianie się. W roku 2015 będziemy łączyć ze sobą męskie i kobiece odcienie, uzyskując dzięki temu klasyczny i powściągliwy, ale i zdecydowany styl. Na przykład w sypialni można zestawić ze sobą kolor śliwkowy, róż pudru, czy kremowy z męskim odcieniem khaki, ciemnej szarości czy morskiego. Aby podkreślić cały wyraz, dodałabym elementy z bogatego ciemnego drewna, meble i dodatki, które będą przykuwać uwagę.”

-- Willeke Jongejan, Senior global colour designer

Trend nr 5: Przyjacielska wymiana

„Do stworzenia eklektycznego wyrazu pokoju, który będzie odzwierciedlał modną obecnie współpracę i pomysłowość lokalnej społeczności, będę potrzebować staroci i używanych mebli, które spróbuję znaleźć na pchlich targach i sklepach z antykami. Aby uzyskać taki trend, należy użyć palety ciepłych kolorów w niekonwencjonalny sposób, np. połączyć odcienie jagodowego różu i czerwieni z kolorem limonki i pomarańczy, dzięki czemu znacząco ocieplimy klimat pomieszczenia. A zamiast wykorzystywać określone wzory, można namalować bloki spójnych kolorów, które dodadzą elementu spontaniczności.”

-- Marieke van der Bruggen, Global Colour Designer