Atramentowy błękit i szarości to kolory modne w 2016 roku.

Pokaż swoje fotografie lub obrazy

Jeśli masz jakiś ulubiony obraz lub fotografię, to warto dać się nimi zainspirować i na nich oprzeć nowy wystrój salonu. Umieszczenie obrazu w widocznym miejscu na tle wyrazistego koloru natychmiast podkreśli świeżość pokoju.

Ścianę, na której powiesisz obraz, pomaluj kolorem zaczerpniętym z niego (dobrze jest wybrać odcień jaśniejszy o jeden lub dwa stopnie) lub sięgnij po kontrastującą barwę, aby jeszcze bardziej podkreślić jego walory.

Jednym z trendów kolorystycznych roku 2016 są ciemne kolory z dodatkiem złocistego blasku światła.

Wesprzyj się efektownymi meblami

Nowy wystrój pokoju w oparciu o ulubione meble to łatwy sposób na dokonanie wielkiej wyrazowej transformacji. Umieść swój efektowny mebel w centrum uwagi, malując ścianę kolorem, który będzie stanowił idealne dopełnienie jego barwy.

Jeśli na przykład masz czerwoną sofę, wybierz chłodny odcień szarości lub niebieski, aby zrównoważyć siłę oddziaływania czerwieni. Albo też, jeśli mebel ma kolor neutralny, ciepłe kolory ścian ocieplą pokój i dadzą wrażenie jego głębi.

Sypialnia w skandynawskim stylu

Przytulna sypialnia dzięki różnym teksturom

Aby wyraźnie odświeżyć wystrój sypialni, która wygląda na nieco zaniedbaną, wypróbuj ten pomysł.

Wybierz kolor ulubionej pościeli i pomaluj nim sufit i dwie ściany. W ten sposób uzyskasz wrażenie otulenia sypialni barwą, która podkreśli intymny i idealny do odpoczynku charakter pokoju.

Brudny róż stworzy we wnętrzu przytulną atmosferę + kolory i produkty

Schemat kolorów na bazie akcesoriów

Układając akcesoria utrzymane w odcieniach tej samej grupy kolorów na półce, gzymsie nad kominkiem lub niskim kredensie, uzyskasz ciekawy punkt centralny w salonie. Aby jeszcze bardziej podkreślić estetyczny wyraz swojej wystawki, wybierz wazy, ramki ze zdjęciami i ozdoby ceramiczne w różnych kształtach i rozmiarach.

Pójdź o jeden krok dalej i pomaluj ścianę dekoracyjną, przy której umieściłaś swoją wystawkę, kolorem, który uzupełnia barwy akcesoriów.

Zmiana wyrazu efektownym kolorem

Przy dokonywaniu wyboru schematu kolorów często kierujemy się odcieniami zasłon lub firanek. Niemniej jednak, idąc tym tropem, możemy pójść o krok dalej, uzyskując jeszcze bardziej wyrazisty efekt dekoratorski.

Pomaluj wnękę okienną jaskrawym kolorem, np. metalicznym błękitem lub soczystą zielenią, a resztę ścian bardziej stonowanym odcieniem tej samej barwy.

Oprócz tego, że taki ruch wprowadzi element zaskoczenia, utworzy także jednoznaczny punkt centralny pokoju.