Zapytaj o praktyczne aspekty malowania, ponieważ może Ci to oszczędzić dużo czasu i zapewnić płynny przebieg prac. Na przykład, co trzeba usunąć, przesunąć lub zakryć w malowanym pomieszczeniu – i kto ma to zrobić? To samo dotyczy spraw porządkowych po zakończeniu malowania. Dowiedz się, w jakich godzinach malarz pracuje, o której zaczyna i ile malowanie zajmie mu czasu.

Jak wybrać profesjonalnego malarza?

Warto także wyjaśnić, kto tak naprawdę będzie malował. Zapewne bez obaw zaprosisz do domu specjalistę, ale co w sytuacji, kiedy zamiast niego firma wyśle praktykanta lub kolegę malarza? Kwestia komfortu psychicznego związana z obecnością w domu obcej osoby i jej fachowości jest wyjątkowo istotna. Jeśli ogarniają Cię wątpliwości, czy masz do czynienia z profesjonalnym malarzem, nie wahaj się zadzwonić po poradę do najbliższego centrum malarskiego Dulux.

Dograj szczegóły

Dobrze jest zapytać malarza o radę, jak osiągnąć wymarzone rezultaty. Na przykład, czy celem jest lśniące, dopracowane w najmniejszym szczególe wykończenie, czy może wolisz zachować klimat starszego budynku? Tak naprawdę dobry malarz też będzie miał pytania, aby wyjaśnić wszystkie kwestie dotyczące wykończenia.

Ile kosztuje malowanie ścian?

Poproś o konkretną cenę usługi (nie wycenę w przybliżeniu), jeśli jeszcze jej nie znasz. Powinna ona obejmować każdy aspekt zlecenia: przygotowanie miejsca pracy, materiały, liczbę nakładanych warstw, czas trwania całego projektu, informację, które części pomieszczenia będą malowane i czy na wykonaną pracę dostaniesz gwarancję.

Sprawdź czy malarz jest ubezpieczony

Zawsze warto także zapytać, czy malarz posiada ubezpieczenie. I chociaż mało prawdopodobne jest, że fachowiec rozleje Ci farbę na Twój drogi dywan, mimo wszystko dobrze jest mieć pewność, że to nie Ty poniesiesz związane z tym koszty, gdyby tak się jednak stało.