„Po prostu uwielbiam otwarte przestrzenie w domu, szczególnie tam, gdzie tętni życie rodzinne. Aby jednak cała przestrzeń nie wydawała się zbyt przytłaczająca, warto podzielić ją na kilka stref, z których każda będzie koncentrować się wokół jakiegoś centralnego motywu, którym może być gustowna sofa lub robiący wrażenie dywan.”

-- Marieke Wielinga, Global Colour Designer

„Dekorowanie otwartych przestrzeni idzie mi dużo łatwiej, kiedy przed rozpoczęciem prac wyobrażam sobie układ niewidzialnych ścian, którymi można je podzielić. Następnie wykorzystuję kolory w taki sposób, aby płynnie przechodziły z jednej strefy w następną.”

-- Louise Smith, Senior Global Colour Designer

„Aby uzyskać poczucie płynnego przejścia i kontynuacji w otwartej przestrzeni, dobrym sposobem jest położenie takiej samej podłogi na całości, a następnie ułożenie dywanów w żywych kolorach, aby w każdej z nich stworzyć centralny punkt.”

-- Marieke van der Bruggen, Global Colour Designer

„Wykorzystanie różnego rodzaju oświetlenia to łatwy sposób na stworzenie różnych nastrojów w poszczególnych strefach. Aby uzyskać przytulny kącik do czytania w salonie, użyj lamp podłogowych, z kolei w kuchni doskonale sprawdzą się lampy sufitowe, które ułatwią przygotowywanie posiłków.”

-- Lotte Linde, Global Colour Designer

„Kiedy pracujemy nad otwartą przestrzenią w domu, nie wolno nam zapomnieć o schowkach. Zbyt dużo przedmiotów na widoku może stworzyć wrażenie bałaganu. Aby tego uniknąć, można wykorzystać wielofunkcyjne skrzynie lub wolnostojące meble do przechowywania.”

-- Heleen van Gent, Head of the Global Aesthetic Centre