Jaki masz styl?
Delikatny i kobiecy?

Jeśli w Twojej garderobie dominują delikatne odcienie, takie jak róże, jasnoniebieskie czy matowe zielenie, wykorzystaj pastelowe zestawienie kolorystyczne do pomalowania ścian w swoim domu.

Aby uzyskać delikatny, ale ciągle dorosły styl, można połączyć ze sobą ciepłe neutralne odcienie, jak np. ostrygowy i kość słoniową z subtelnymi pastelami typu sorbetowy pomarańcz i promienny róż.

Jeśli jednak wolisz klimat, który jest bliższy naturze, zestaw ze sobą kolor liliowy z jasną zielenią i ozdób pokój naturalnymi materiałami typu dywanik z sizalu czy wiklinowe koszyki.

Wyrazisty i kolorowy?

Jeśli podobają Ci się bardziej wyraziste kolory, zrobisz efekt, sięgając po zaskakujące barwy. Aby wywrzeć jak największe wrażenie, połącz neutralny schemat z energetycznymi błyskami kolorów takich jak turkusowy i pomarańczowy lub szafirowy i cytrynowy.

Jeśli nie chcesz szokować, zastosuj zamiast tego jaskrawe lampy podłogowe i bibeloty.

Czarno-biały?

Czerń i biel to ponadczasowe kolory, po które można sięgać bez obaw, zarówno w świecie mody, jak i wystroju wnętrz.

Tajemnica do nadania temu klasycznemu zestawieniu nowoczesnego charakteru tkwi w utworzeniu wyraźnego kontrastu pomiędzy oboma odcieniami. Wybierając kruczoczarny, antracytową szarość, czy świeżą biel, można pozostać przy prostych rozwiązaniach. Jeśli masz w domu jakieś piękne elementy architektoniczne, których walory chcesz podkreślić, pomaluj je innymi odcieniami czerni, szarości i bieli.