Zastrzyk ciepła w dużym pomieszczeniu

Ciemne neutralne kolory znakomicie nadają się do większych pomieszczeń z dużą ilością naturalnego światła, szczególnie tych, których okna wychodzą na południe. Ciemne odcienie podkreślają głębię i intensywność barw pomieszczeń, w których silne działanie promieni słonecznych powoduje płowienie jasnych kolorów.

W tej dużej sypialni ściany w kolorze złotej ochry wyglądają okazale i elegancko, tworząc przyjazną i relaksującą atmosferę.

Małe jest piękne

Jeśli pokój jest raczej mniejszy, pokusa pomalowania go jaśniejszym kolorem w celu optycznego powiększenia bywa trudna do pokonania. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, kiedy taki pokój będzie najczęściej wykorzystywany. Jeśli będzie służył przede wszystkim wieczorami za miejsce odpoczynku, pomalowanie go przy użyciu ciemnych neutralnych kolorów i oświetlenie delikatnym światłem lamp stworzy nastrojowy i wyrazisty klimat.

Szczegóły wykończenia

Jeśli malujesz mały pokój ciemnym neutralnym kolorem, nadal możesz uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Wystarczy pomalować wszystkie elementy wykończenia, np. gzymsy i listwy przypodłogowe tym samym odcieniem, co ściany. W ten sposób unikniesz kontrastu i sprawisz, że cały pokój będzie wyglądać jednolicie i spójnie.

Jeśli jednak pokój jest większych rozmiarów, jak w przypadku tej sypialni, można skontrastować ciemne, neutralne barwy ścian ze świeżością bieli na wszystkich elementach wykończenia, nadając całości elegancki wygląd.