Białe Wino, Szkarłatna Róża czy może Malinowa Granada? Owszem, na zdjęciach wyglądają zachwycająco, jednak zanim przemalujemy ściany, sprawdźmy, czy kolory pasują do naszego wnętrza

Czy warto kupować testery kolorów?

Stawiamy czoło nowym wyzwaniom, wciąż pędzimy do przodu, kochamy stabilizację, jednak czujemy dreszczyk emocji, kiedy wokół nas dużo się dzieje. Podobnie jest z aranżacją wnętrz. Po kilku latach (lub nawet kilku miesiącach!) funkcjonowania w przestrzeni o danej specyfice odczuwamy potrzebę jej metamorfozy. Zanim jednak wystawimy wszystkie meble na portalu aukcyjnym czy pozbędziemy się ulubionych obrazów, pomyślmy o innym sposobie na odświeżenie wnętrza. Znacznie prostszym niż wymiana sprzętów. Zmieńmy kolor ścian lub jednej ściany! Postępujmy jednak ostrożnie, zamiast od razu kupować całe wiadro farby, kupmy tester.

Kup tester on-line

Pomalowane kartki powieśmy w różnych miejscach – przy oknie, przy drzwiach czy podłodze. Dzięki temu sprawdzimy, jak dane barwy prezentują się w zależności od lokalizacji czy pory dnia.

Nie kupuj farby w worku! Sprawdź je

Krwista czerwień czy stonowana szarość, nasycony błękit czy może głęboka zieleń? Zastanów się, jaki kolor najlepiej sprawdzi się we wnętrzu. Zanim przemalujesz ściany, dokładnie przeanalizuj, jakie połączenia kolorystyczne zagrają z aranżacją, a które z nich wprowadzą niepotrzebny dysonans. Zamiast od razu kupować kilku litrowe wiaderko, przetestuj farbę – kup testery, które pomogą ci wybrać idealny kolor. Testery to również optymalne rozwiązanie w przypadku, gdy wybrałeś już kolorystykę, ale nie jesteś pewny co do danego odcienia.

Jeśli nie jesteś zdecydowany co do odcienia, kup parę testerów Dulux w podobnych tonacjach.

Przetestuj!

Czy warto przetestować kolor przed zakupem farby? Jak najbardziej! Pozwoli to sprawdzić, jak dany odcień „czuje się” we wnętrzu – w różnych porach dnia i nocy, przy świetle dziennym, jak i sztucznym o różnym natężeniu – oraz ja ty czujesz się w otoczeniu danych kolorów. Czy wyzwalają w tobie pozytywne emocje, czy potrafisz odpoczywać w ich towarzystwie? Poza tym, czy dana farba odpowie na wszystkie wymagania związane ze specyfiką wnętrza? Zamiast zastanawiać się i dywagować, wypróbuj kilka testerów i pomaluj nimi kilka fragmentów ścian (np. w bezpośredniej bliskości okna i w pewnej odległości od niego, w narożniku, przy podłodze). Dzięki temu zobaczysz, jak zmieniać się będzie barwa w zależności od miejsca aplikacji i pory dnia (jeśli nie chcesz ryzykować, możesz pomalować białe kartki lub arkusze tektury, a potem powiesić je na ścianach – efekt będzie podobny). Jeśli dojdziesz do wniosku, że lepszy będzie inny odcień albo kontrastowy kolor, nie musisz przemalowywać całej ściany czy (olaboga!) czekać do kolejnego remontu.

Wybierz kolor

Zamiast saszetki wybierz wygodne opakowanie z pędzlem. Szukaj w ofercie farb Dulux.

Postaw na wygodę, wypróbuj kolor

Czasami zdarza się, że producent nie oferuje pełnej palety testerów lub są one trudniej dostępne niż regularny produkt. Warto wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam przetestować całą gamę barw, zestawiać ze sobą odcienie, tworzyć zaskakujące połączenia, także w przypadku farb o konkretnym zastosowaniu, np. pomieszczeń o podwyższonej wilgotności czy narażonych na zabrudzenia. W zależności od przeznaczenia sprawdź uniwersalne, lateksowe farby z rodziny Kolorów Świata (aż 81 kolorów), hydrofobowe i plamoodporne Dulux EasyCare (48 odcienie do wyboru) lub stworzone z myślą o kuchni i łazience Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka (24 kolory).

Wybierz produkt

Tester jest łatwym w użyciu narzędziem, dzięki któremu wybierzesz kolor na ścianę.

Jak używać testera?

Poza tym postaw na możliwie komfortowe, wygodne w użyciu rozwiązanie. Testery Dulux mają pędzelek wbudowany w zakrętkę, dzięki czemu otrzymujesz kompletny zestaw, gotowy do użycia – w przeciwieństwie do próbek farb w saszetkach, nie musisz więc kupować dodatkowego sprzętu, aby pomalować fragment ściany. Malowanie ścian za pomocą testera jest dziecinnie proste. Wystarczy energicznie wstrząsnąć opakowaniem, usunąć zabezpieczenie nakrętki i odkręcić tester. Voilà, możesz mazać po ścianach!

Kup tester on-line

Wypróbowanie danego produktu przed przemalowaniem całej ściany to gwarancja satysfakcji z wyboru koloru - nie ma mowy o pomyłkach, zakupach pod wpływem impulsu czy też spowodowanych błędnym odbieraniem barwy przy sklepowym oświetleniu.