Jak urządzić salon - nowoczesny wystrój salonu w neutralnych barwach

Aranżując salon postaw na inspirowane afrykańską przyrodą wyraziste, neutralne barwy, które optycznie ocieplą wnętrze i nadadzą mu wyjątkowej głębi.

Na ścianach nowoczesnych wnętrz dominują neutralne, subtelne kolory. Skąd ich fenomen? Dążymy do uspokojenia, wyciszenia i ograniczenia. Nie tylko w życiu codziennym, wypracowując work-life balance czy definiując swoje priorytety, ale także w naszych domach i mieszkaniach. Neutralne i naturalne kolory stanowią idealne tło dla przemyślanej aranżacji, świetnie komponują się z mocniejszymi barwami – dają nam szerokie pole do popisu. Nowoczesny wystrój salonu nie może się zatem obejść bez tej, neutralnej palety barw.

Jasne, neutralne kolory porządkują przestrzeń i nadają jej tonu. Warto po nie sięgnąć również, jeśli borykamy się z problemem niewielkiego wnętrza lub chcielibyśmy poprawić jego proporcje, przynajmniej optycznie. Jak tego dokonać? Jeśli wnętrze jest zbyt niskie, malując ściany, pozostawmy na górze przynajmniej kilkunastocentymetrowy odcinek – pokryjmy go tą samą farbą, co sufit. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się wyższe, przestronniejsze. Jeżeli zaś nasz salon należy do długich, ale wąskich, najwęższą ze ścian potraktujmy ciemniejszym kolorem, brązem, dzięki czemu nieco go poszerzymy.

Jak urządzić salon w neutralnych barwach?

Mocniejszy kolor? Nie tylko na ścianach! Dzięki pomalowaniu sufitu na nietuzinkowy, ale neutralny kolor
uzyskamy zaskakujący efekt (Lody Malaga, Tropikalne słońca).

Planując mały remont, przeglądamy aranżacje wnętrz. Salon to serce domu, miejsce, w którym spotykają się domownicy, w którym toczy się życie towarzyskie, jego wystrój jest więc niezwykle istotny. Warto postawić na akcent, który stanowi element zaskoczenia. Nowoczesna aranżacja salonu może opierać się na niekonwencjonalnej barwie. Bo kto powiedział, że swoim kolorem mają przyciągać tylko ściany? Zamiast ograniczać się jedynie do bieli, postawmy na beż na suficie, a pozostałe powierzchnie pozostawmy w jaśniejszych tonacjach.

Sypialnia wykończona drewnem? Nie bójmy się sięgnąć po wałek i farbę!

Jak urządzić salon w neutralnych barwach? Oczywiście, odpowiedzi i przykładów jest znacznie więcej. Jeśli zależy nam na nowoczesnym wystroju salonu, a dodatkowo takim, który przemówi eleganckimi akcentami i wysublimowanymi rozwiązaniami, zdecydujmy się na pomalowanie ścian na brąz. Nie musimy wcale sięgać po najbardziej intensywne odcienie - lekko rozmyte brązy, jak Aromatyczny Kardamon, sprawdzą się tu znakomicie, wyróżniając wystrój naszego domu spośród innych.

Neutralne kolory podkreślą pozostałe elementy wyposażenia. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy przemalować
ściany! (Grecka chałwa)

Jakie jeszcze mamy opcje? Przyjrzymy się aranżacjom wnętrz. Salon, do którego wybierzemy jasne odcienie, stanie się znakomitym tłem dla wyrazistych sprzętów i przedmiotów. Jeśli chcemy, aby to meble czy charakterystyczny dodatek, jak komoda z masą szufladek czy ukochany, skórzany fotel, grały pierwsze skrzypce, ścianom powierzmy rolę drugoplanową. Neutralne, subtelne kolory, dodatkowo zestawione z bielą, sprawią, że uwagę skupią na sobie pozostałe elementy aranżacji.

Neutralne, jasne barwy zachwycają nas możliwościami! Dzięki nim z powodzeniem wypracujemy perfekcyjną aranżację.