Dla odważnych

Pomalowanie elementów wykończenia śmiałym odcieniem, wyraźnie kontrastującym z barwami ścian nada pokojowi dynamiki i dramatyzmu. Jeśli ściany są utrzymane w neutralnych kolorach, zobaczysz, że praktycznie każdy odcień wykończeń będzie doskonale je uzupełniał. Jaskrawy kolor sprawdza się szczególnie dobrze przy oknach i drzwiach, ponieważ tworzy wyrazistą ramę, która przeprowadza oko z jednego miejsca w inne.

Nowoczesny styl

Jeśli lubisz nowoczesny, subtelny styl, proponujemy wybrać kolor, który jest zaledwie kilka odcieni jaśniejszy lub ciemniejszy od koloru ścian. Takie połączenie sprawi, że pokój nabierze przyjemnego wrażenia głębi.

Jeśli zdecydujesz się na odcień o jeden lub dwa jaśniejszy lub ciemniejszy od podstawowej barwy ścian, uzyskasz jeszcze bardziej stonowany i wyrafinowany efekt.

Klasyczny styl

Biel ma to do siebie, że oprócz popularności jako koloru wykończeń, sięgnięcie po nią praktycznie zawsze przyniesie świetne rezultaty. Wyrazista i świeża, pomaga nadać przestrzeni klasyczny i ponadczasowy wygląd, a ponadto znakomicie sprawdza się jako kolor podkreślający gzymsy, wejścia i wykończenia kominka.

Subtelny wyraz

Aby uzyskać płynny, subtelny efekt, pomaluj wykończenia tym samym kolorem co ściany. Jest to dobry sposób na uzyskanie wrażenia optycznego powiększenia mniejszych przestrzeni, gdyż płynąc nieprzerwanie, jednolity kolor otwiera pokój i czyni go lekkim dla oka.

Aby nieco złamać ten delikatny efekt, pomaluj wykończenia błyszczącą lub średnio lśniącą farbą. W ten sposób podkreślisz elementy wykończenia, utrzymując jednocześnie wrażenie płynności w całym pokoju.