Jednym z trendów kolorystycznych roku 2016 są ciemne kolory z dodatkiem złocistego blasku światła.

Jedną z głównych tendencji na rok 2016 jest znaczenie ciemności. Wprowadzenie Godziny dla Ziemi – kiedy to miliony ludzi na całym świecie wyłączają światła w tym samym dniu – podkreśliło, jak bardzo wpływa na nas „zanieczyszczenie świetlne”. Badania dowiodły, jak ważne jest wysypianie się, odpoczynek i zebranie sił bez destrukcyjnego wpływu światła. Nie dotyczy to tylko ludzi: badania wykazują, że nadmierna ilość światła wpływa także na nocną aktywność życiową roślin i dzikich zwierząt.

Połączenie ciemnych kolorów w pomieszczeniu, nie tylko nadaje elegancji, ale również uspokaja.

Siedemnastowieczni holenderscy malarze potrafili pokazać, że ich techniki oddawania blasku i gry świateł prezentowały się najlepiej w zestawieniu z ciemnymi odcieniami. Wiele kolorów z tej palety łączy się płynnie ze sobą, przywołując barwy, jakie widzimy o zmierzchu czy o świcie podczas tak zwanej „złotej godziny”.

Zobacz kolory z kolekcji Ciemność i Światło:

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016:

Kolorem roku 2016 został ogłoszony złoty odcień ochry.

Colour Futures 2016

Colour Futures 2016 - poznaj trendy kolorystyczne, które wyznaczą kierunek designu w 2016 roku. Dowiedz się, na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2016!

Złocista ochra kolorem roku 2016. Poznaj  najnowsze trendy.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Trendy dekoratorskie wychodzą po za ramy, zestawiając ze sobą żywe kolory.

Ramy i ucieczka

Wzory na ścianie w żywych i radosnych kolorach pasują do każdego pomieszczenia, zarówno kuchni i łazienki, sypialni czy salonu.

Atramentowy błękit i szarości to kolory modne w 2016 roku.

Słowa i obrazy

Połączenie atramentowego błękitu i grafitowego ołówka tworzy trend dekoratorski 2016 Słowa i Obrazy.