Salon z szarą sofą na tle ścian w odcieniu łagodnego różu

Kolor Roku 2024 Dulux – GLAMOUR PINK

Od ponad 20 lat eksperci Dulux przekładają trendy z całego świata na Kolor Roku, czyli barwę, która najtrafniej oddaje nastrój chwili. Łagodny i subtelny odcień GLAMOUR PINK sprawia, że spoglądamy na życie bardziej optymistycznie. 

Dulux Ambiance Ceramic

Najwyższej jakości ceramiczna farba do ścian i sufitów 40 wyjątkowych kolorach. Dzięki Technologii HD Color zapewnia wyraziste i trwałe kolory oraz głębokie wykończenie.

Karta Kolorów 2023

Karta Kolorów z kolorami z palety 2023 już dostępna! Wybierz swój idealny kolor.

Testery koloru z mini wałeczkiem

Nie możesz zdecydować się na kolor? Kup nasz tester koloru z mini wałeczkiem i w prosty sposób wybierz idealny kolor farby.

Zamów farby z mieszalnika w super cenie

Tylko teraz w naszym sklepie internetowym możesz zakupić nie tylko tester Kolor Roku – Inspirujący Błękit, ale również 37 kolorów z tegorocznej serii Colour Futures.

Dulux Visualizer

Zobacz kolor na ścianie bez malowania!

Dzięki aplikacji Visualizer możesz bawić się kolorami i testować wygląd pomieszczenia bez malowania.

Planujesz malowanie ścian? Doświadczenie czy umiejętności techniczne, choć są wskazane, nie stanowią tu warunku koniecznego. Wystarczy, że zdecydujesz się na dobre jakościowo produkty. Farby do ścian wewnętrznych i zewnętrznych Dulux trwale je zabezpieczą, a jednocześnie zachwycą Cię głębią koloru.

Farby do ścian Dulux: jakie wybrać?

 

Przez zakupem farb sprecyzuj, jakiego produktu potrzebujesz:

- Farby do wnętrz

 

Farby do ścian wewnętrznych należy wybierać przede wszystkim z myślą o warunkach panujących w danym pomieszczeniu. W przypadku sypialni i salonu sprawdzi się m.in. farba wewnętrzna Dulux Kolory Świata, wyróżniająca się wytrzymałością oraz przemyślaną pod względem bieżących trendów paletą kolorów.

Dulux EasyCare to z kolei świetny wybór, jeśli zależy Ci nie tylko na interesującej kolorystyce aranżacji, ale także wyjątkowo łatwym zmywaniu zabrudzeń. To farba plamoodporna – dobre rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń, szczególnie tych narażonych na powstawanie plam, jak przedpokój czy pokój dziecięcy. Benefitami farby do wnętrz Dulux EasyCare są również jej właściwości hydrofobowe oraz odporność na szorowanie (spełnia wymogi najwyższego, 1 rodzaju według polskiej normy PN-C 81914:2002).

Natomiast w pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność, należy stosować specjalne, dedykowane im produkty. Powłoki farb nadal muszą być hydrofobowe oraz odporne na zabrudzenia czy szorowanie, jednak dochodzą do tego dodatkowe wymagania. Idealnym produktem do kuchni czy łazienki jest Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka – wyjątkowo odporna także na tłuste plamy. Dzięki jej właściwościom szybko usuniesz zatłuszczenia z powierzchni bez jej uszkodzenia. Co istotne, w pomieszczeniach o słabej wentylacji i jednocześnie podwyższonym zawilgoceniu, farba do ścian Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka tworzy powłoki odporne na działanie grzybów pleśniowych.

- Farby na zewnątrz

 

Zadaniem powłok farb zewnętrznych jest ochrona ścian przed oddziaływaniem negatywnych warunków atmosferycznych, czyli takich czynników, jak promieniowanie UV, deszcz i śnieg, ujemne temperatury itd. Do malowania elewacji przeznaczone są farby na zewnątrz z serii Dulux Weathershield. Farba Dulux Weathershield Extreme Protection zapewnia doskonałą ochronę koloru oraz trwałość powłoki aż do 15 lat. Z kolei jeśli oprócz wymienionych negatywnych czynników atmosferycznych duży problem stanowi rozwój mikroorganizmów oraz organiczne naloty i osady, wypróbuj farbę Dulux Weathershield Complete Protection. Technologia StayClean sprawia, że do powłoki nie przywierają cząsteczki pyłów, kurzu i sadzy, dzięki czemu elewacja pozostaje czysta nawet po długim czasie.

Dlaczego warto malować farbami Dulux?

 

Wybierając farby, kieruj się zatem ich parametrami, właściwościami oraz deklarowanymi benefitami. Miej też na uwadze, jak istotne jest doświadczenie producenta farb! Nasi specjaliści wciąż udoskonalają oferowane produkty, tworząc wyroby jeszcze wyższej jakości, a dodatkowo wspierają Cię w procesie doboru oraz rozwiewają wszelkie wątpliwości, dotyczące np. metod aplikacji farb czy optymalnych warunków malowania – m.in. za pośrednictwem tej strony internetowej.

Zainspiruj się naszymi podpowiedziami związanymi z właściwościami czy zastosowaniem farb, ale także dotyczącymi kolorystki. Co roku nasi eksperci z całego świata spotykają się w Dulux Global Aesthetic Center, aby wspólnie zdefiniować, które z odcieni perfekcyjnie wpiszą się w przyszłe tendencje z dziedziny życia społecznego, gospodarczego oraz mody i designu. Wyznaczamy i tworzymy trendy, zachęcając do zmian we wnętrzach. W 2020 Kolorem Roku ogłosiliśmy odcień Miętowa Szarość inspirowany porannym niebem, który pomoże wydobyć emocje z każdego wnętrza.

Dobre farby to takie, których powłoki zapewniają odpowiednią ochronę, a jednocześnie – zachwycają kolorem. Pamiętaj o tych dwóch czynnikach, a Twoja decyzja o kolejnym remoncie będzie wynikała nie ze słabej kondycji ścian, a z chęci ponownych kolorystycznych eksperymentów.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...