Style z przeszłości inspirują do dekoracji wnętrz w stylu nowoczesnym

„Musisz znać swoją przeszłość, by móc projektować dla przyszłości”. Współczesne globalne marki przywiązują wielką wagę do poznawania i prezentacji swojej historii. Na targach designu w Mediolanie wiele firm prezentowało swoje wcześniejsze osiągnięcia obok planowanych produktów. Dlaczego? Ponieważ ich dziedzictwo zapewnia im autentyczność i wiarygodność, jakiej nie da się sfałszować, zapewnia poczucie długowieczności, a także pomaga w kształtowaniu przyszłości. Patrząc w obu kierunkach, mogą czerpać natchnienie z przeszłości, zaprezentować podstawy tożsamości i zyskać pewność siebie niezbędną do kolejnych działań.

W trendzie dekoratorskim tego roku, dominują ciepłe kolory nawiązujące do naszego dziedzictwa - są to czerwienie.

Nawiązania do stylu vintage czy do antyków mogą być skontrastowane ze współczesnymi stylami – lub mogą je wspierać. Istnieje przekonanie, że doceniając swoją przeszłość – osoby czy firmy – tworzymy wartość, jesteśmy pełniej ukształtowani i przygotowani do projektowania przyszłości.

W palecie kolorów znajdziemy odcienie czerwone, które stanowią odzwierciedlenie naszego bogatego dziedzictwa, lecz wywierają także bardzo współczesne wrażenie, wskazujące ku przyszłości.

Zobacz wszystkie kolory z kolekcji Dziedzictwo i Przyszłość:

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016:

Kolorem roku 2016 został ogłoszony złoty odcień ochry.

Colour Futures 2016

Colour Futures 2016 - poznaj trendy kolorystyczne, które wyznaczą kierunek designu w 2016 roku. Dowiedz się, na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2016!

Złocista ochra kolorem roku 2016. Poznaj  najnowsze trendy.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Trendy dekoratorskie wychodzą po za ramy, zestawiając ze sobą żywe kolory.

Ramy i ucieczka

Wzory na ścianie w żywych i radosnych kolorach pasują do każdego pomieszczenia, zarówno kuchni i łazienki, sypialni czy salonu.

Atramentowy błękit i szarości to kolory modne w 2016 roku.

Słowa i obrazy

Połączenie atramentowego błękitu i grafitowego ołówka tworzy trend dekoratorski 2016 Słowa i Obrazy.